Úvod > Aktuality > Výstava Floria Dušičky představí unikátní projekt Umění se rozloučit a vzpomínat
Výstava Floria Dušičky představí unikátní projekt Umění se rozloučit a vzpomínat
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Výstava Floria Dušičky představí unikátní projekt Umění se rozloučit a vzpomínat

  • Vydáno3. října 2021
Na Výstavišti Kroměříž proběhne od 8. do 10. října 2021 ojedinělá výstava nejen pro všechny zahrádkáře a zahradníky – Floria Dušičky. Návštěvníci se kromě tradičního podzimního prodeje ovocných stromů, okrasných cibulovin či smutečních věnců mohou těšit na unikátní expozici Umění se rozloučit a vzpomínat, která prezentuje nové trendy v kultuře loučení se s našimi blízkými.
Floria dušičkyV České republice jde o unikátní projekt, jak je možné pojmout poslední rozloučení, jak o něm informovat okolí, jak je možné jej připravit skutečně vkusně a s úctou a aby vyjadřovalo jedinečnou osobnost zemřelého. Expozice patří široké veřejnosti, protože toto téma se týká každého z nás. Letošním stěžejním tématem je vzpomínkové místo. Organizátoři chtějí lidem ukázat, že kromě tradičních hrobů existují také další podoby. Navíc nemusí být vždy spjaté s klasickými hřbitovy. Svým blízkým můžete vymezit například zátiší v zahradě nebo dát pomníček či vzpomínkový kámen na jeho zamilované místo v přírodě.

Na výstavě Floria Dušičky návštěvníci samozřejmě nakoupí vše potřebné pro dům i zahradu od stovek tuzemských i zahraničních prodejců. Můžou zde pořídit okrasné cibuloviny, ovocné stromy, chryzantémy, smuteční věnce i zahradní nářadí. Součástí prodeje budou i školkařské výpěstky ovocných stromů a keřů.
 

Podzimní elegance i mošt ze šlapacího kola

floria podzimVýstava bude patřit i všem zahrádkářům a zahradníkům. Český zahrádkářský svaz vytvoří velkolepou expozici tradičního ovoce a zeleniny s mottem Podzimní elegance. Součástí bude i široký prodejní sortiment: od čerstvých jablek, přes včelí med až po domácí povidla. Zvídaví návštěvníci si dokonce mohou udělat svůj vlastní mošt pomocí unikátního šlapacího kola.

Po celou dobu výstavy bude pro návštěvníky připraven i bohatý doprovodný program. K poslechu zahraje cimbálová muzika, u které si návštěvníci vychutnají kalíšek burčáku či kvalitního vína. K zakousnutí budou připraveny dobroty z Matějova Pekařství. Pro malé i velké je připraven náš zábavní park Dětský svět Kroměříž s desítkami vnitřních i venkovních atrakcí.
Výstaviště Floria Kroměříž

Výstaviště Floria Kroměříž

Výstaviště Floria Kroměříž pořádá v průběhu roku výstavy a akce pro celé rodiny. Areál výstaviště se nachází na území bývalých Rybalkových kasáren v okrajové části Kroměříže.

Další aktuality

18.10.
2021
Když v Beskydech prší: muzea, bazény a zámky

Když v Beskydech prší: muzea, bazény a zámky

Východní Morava | Životní styl
14.10.
2021
Hostýn zažije Mysliveckou svatohubertskou pouť

Hostýn zažije Mysliveckou svatohubertskou pouť

Východní Morava | Kultura