Úvod > Aktuality > Už jen dva týdny budou vozit obří loutky na kolotoči děti i dospělé
Sezóna nového cirkusu v Plzni
"> Sezóna nového cirkusu v Plzni "> Už jen dva týdny budou vozit obrí loutky na kolotoci deti i dospelé "> V roce 2015 se Plzen stane evropských hlavním mestem kultury "> Na plzenském námestí zakotvil velkolepý kolotoc
Kultura

Už jen dva týdny budou vozit obří loutky na kolotoči děti i dospělé

  • Vydáno20. října 2014
Už jen dva týdny se na náměstí Republiky bude točit mechanický kolotoč s obřími loutkami. Na výjimečné atrakci, kterou do Plzně nechala dovézt společnost Plzeň 2015 jako předzvěst programu projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, už se svezlo přes třicet tisíc lidí.

Kolotoč jepiceTi, kteří ještě mají zájem vyzkoušet si jízdu na největším výtvarném kolotoči na světě – Le Manège Carré Sénart, mají šanci do 2. listopadu. Atrakce z dílny francouzského výtvarníka Françoise Delarozièra vozí děti i dospělé a slibuje zážitek na pomezí pouťové zábavy a umění. Tvůrci kolotoče se nechali inspirovat loutkáři, starými technologiemi, animovaným filmem a vším, co pracuje s fantazií.

Plzeň není prvním městem, kde se manéž s mechanickými loutkami točí. V předchozích letech navštívila Paříž, Madrid, Antverpy, portugalské město Portimão, Milton Keynes v Británii a francouzské město Sénart.

Kolotoč PlzeňKouzelný kolotoč, k jehož inventáři patří propracované loutky, měří na každou stranu 18 metrů, váží 40 tun a uveze 49 lidí najednou. Nabízí pohyblivý svět zvířat, ve kterém nechybí třeba buvol, bizon, kudlanka nábožná nebo obří rybí hlava. Manéž je zážitkem pro každého, kdo do jejího světa vstoupí.

Mechanický kolotoč je v provozu kromě pondělí každý den odpoledne od 14 hodin. Jedna jízda trvá čtyři až pět minut a stojí 50 korun. Večer jízdu na kolotoči doprovází projekce na katedrálu sv. Bartoloměje, jejímž autorem je umělecká skupina 3dsense a výtvarník Josef Lepša.

V Plzni se s blížícím rokem 2015 pořád něco děje. Návštěvu pivovaru a historického centra byste určitě neměli vynechat, ale využijte unikátní příležitosti a přijeďte na západ Čech zažít něco speciálního.

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Dominantou náměstí Republiky v Plzni je zcela určitě katedrála sv. Bartoloměje. Chrám je zřetelný již z dálky se svou téměř 103 m vysokou věží. Klenotem chrámu je Šternberská kaple z první poloviny 16. století, která sloužila jako rodinná hrobka.