Úvod > Aktuality > Na pardubickém zámku probíhá divadelní festival Pernštejn(l)ove!

Na pardubickém zámku probíhá divadelní festival Pernštejn(l)ove!

Vydáno 30. července 2019 Kultura
Klasická opera v činoherním podání, aktuální francouzská komedie nebo autorská férie pro čtyři známé herečky – to všechno čeká diváky festivalu pod širým nebem Pernštejn(l)ove 2019. Čtvrtý ročník, který od 30. července do 3. srpna 2019 pořádá Východočeské muzeum v Pardubicích na pardubickém zámku, uvede inscenace, které se dotýkají lásky a vztahů - mnohé z nich získaly ocenění na divadelních festivalech.
Zámek PardubiceDivadelní soubory z celé republiky přivezou do Pardubic své inscenace, které se dotýkají lásky a vztahů. Letos je festival Pernštejn(l)ove o den delší a v hlavním programu nabídne o dvě představení více. Diváky opět čeká to nejlepší z amatérského divadla, většina inscenací je dekorovaná cenami za svou uměleckou úroveň. Nabídne ale i dvě komedie v podání profesionálů. Především upozorňujeme na současný hit Můžem i s mužem, který vyprodává hlediště napříč celou republikou.

Brněnské divadlo poPUD se objeví na festivalu poprvé. V úterý 30. 7.  od 21.00 představí divadelní kritikou velmi ceněnou něžnou komedii o jazycích, komunikaci a o tom, že mít společnou řeč ještě neznamená rozumět si Archiv jazyků. U nás neznámý titul uvádí v české premiéře.


Tanga pro Ježíška, hit Můžem i s mužem a strhující Modelka XXL

Můžem i s mužemDK Jirásek z České Lípy přijede ve středu 31. 7.  a od 18.00 nabídne cenami ověnčenou Hořká komedie plná humoru, moudrosti a ironie o osudovém setkání dvou stárnoucích ztroskotanců Tanga pro Ježíška, která stojí na dvou brilantních hereckých výkonech.

Autorská férie Můžem i s mužem pro čtyři známé herečky vyprodává sály pro celé republice. Na festivalu festival Pernštejn(l)ove je na programu ve středu 31. 7.  od 21.00. Kateřina Kaira Hrachovcová, Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková, Dáša Zázvůrková jsou spoluautorkami. Jejich výpovědi jsou dost otevřené. Inscenace je přirovnávána k seriálu Sex ve městě.

Modelka XXL je zpověď kořeněná humorem a šílenými historkami. Ačkoliv na jevišti stojí jedna jediná herečka, její energie je natolik strhující, že diváky nenechá vydechnout. Vítězka přehlídky divadel jednoho herce Monika Nováková z Dačic je živel. Nenechte si to ujít ve čtvrtek 1. 8. v 18.00 hodin.


Studenti DAMU, Havlova Audience nebo improvizace na téma milenky a milenci

Divadelní studio ViktorkaKlauzurní práce studentů DAMU nemá běžný divák šanci vidět. Své ročníkové práce budoucí herci a režiséři uvádějí pouze na půdě školy. O to větší mají pořadatelé radost, že se je podařilo pozvat na Pernštejn(l)ove ve čtvrtek 1. 8.  ve 21.00. Jejich zpracování Shakespearovy hry Sen noci svatojánské je svižné, vtipné a originální.

Pardubičtí impro machři Paleťáci letos slaví deset let své existence. Žádného tématu se nezaleknou a hodinová improvizace na téma milenky a milenci je pro ně výzvou. Uvidíte je ve čtvrtek 1. 8. od 22.00 hodin.

Holešovské Divadelní studio Viktorka vzniklo letos. Nastudovalo Havlovu Audienci a hned za ni začalo sbírat ocenění. Že to nemá s láskou nic společného? Omyl. A co láska k pivu a Jiřině Bohdalové? Přesvědčte se v pátek 2. 8. v 18.00 hodin.
 

Francouzská komedie, česká road-movie a snová vize

Kdy to bylo naposledyPražští herci Radka Stupková a Jan Szymik jsou profesionálové. V pátek 2. 8.  od 21.00 nabídnou francouzskou komedii Kdy to bylo naposledy, která je zárukou dobré zábavy s možností zamyšlení nad vztahem mezi mužem a ženou. Mimochodem, Jan Szymik, kterého možná znáte z Divadla ABC, začínal svou profesionální kariéru ve Východočeském divadle v Pardubicích.

Divadlo Jesličky přijíždí na festival podruhé. Loni sklidilo aplaus s komedií Bůh masakru. Letos se můžeme v sobotu 3. 8. v 18.00 těšit na malou českou road-movie Kdo uteče, vyhraje? o náhodném setkání dvou obyčejných žen vydávajících se na cestu za svobodou, dobrodružstvím a životem prožitým naplno.

Divadlo Prkno patří mezi nejlepší amatérské soubory v republice. Ve zdejším regionu se objevují vůbec poprvé. Vůně třešňového dýmu je hrou v polosnu, kde se příběh malířky Anny prolíná se snovou vizí tří dívek – Sněhurky, Růženky a Popelky – čekajících na své ženichy. Nechte se vtáhnout do lytického příběhu v sobotu 3. 8. ve 21.00 hodin.


Vstupenky jsou v prodeji v pokladně Zámku Pardubice, Infocentru Pardubice a v síti Ticketportal. Jednotlivé vstupné na jedno představení stojí 150 korun s výjimkou úvodní Prodané nevěsty a představení Angel-y (200 korun), permanentka vyjde na 600 korun. Děti a mládež do 15 let mají vstup zdarma.
Pernštejn(l)ove - letní divadelní open air festival na zámku Pardubice

28.7.
1.8.
Pernštejn(l)ove - letní divadelní open air festival na zámku Pardubice

Zámek Pardubice bude uprostřed léta už popát patřit divadlu. Festival Pernštejn(l)ove letos zaplní zámecké nádvoří a rytířské sály od 28. července do 1. srpna.

Zámek Pardubice - perla města perníku

Zámek Pardubice - perla města perníku

V zámku je umístěno Východočeské muzeum se stálou expozicí zbraní, pohlednic a rozsáhlou sbírkou českého skla. Za prohlídku určitě stojí raně renesanční sály s unikátními nástěnnými malbami. Dodnes se dochovalo původní opevnění s dělovými rondely.