Úvod > Aktuality > Na Opočně proběhne setkání sokolníků
Na Opočně proběhne setkání sokolníků
"> "> ">
Příroda

Na Opočně proběhne setkání sokolníků

  • Vydáno4. října 2021
54. mezinárodní setkání sokolníků proběhne o víkendu na zámku v Opočně. Tradiční sokolnická akce je skutečně evropského významu. Na programu jsou ranní nástupy účastníků a večerní výřady ulovené zvěře na nádvoří zámku, ukázky lovu s dravci pro veřejnost, lovecké fanfáry.
Již 54. ročník Mezinárodního setkání sokolníků se uskuteční od 6. do 10. října na nádvoří Státního zámku v Opočně.
 
K vidění budou opět zejména orel skalní, sokol stěhovavý, raroh velký, raroh lovecký, káně Harrisova a řada kříženců. Za zvuku loveckých fanfár bude každý večer na zámeckém nádvoří vzdávána pocta ulovené zvěři.

Sokolnictví je především láska k přírodě, schopnost stát se prostřednictvím loveckého dravce její součástí. Motto sokolníků „Nelovíme pro kořist, ale pro všechno to krásné při lovu“ není jen prázdná fráze, ale pravdivá filozofie každého opravdivého sokolníka.
Státní zámek Opočno – objevte bohaté sbírky obrazů a zbraní

Státní zámek Opočno – objevte bohaté sbírky obrazů a zbraní

Areál opočenského zámku je jedinečným souborem památek, dokládajících způsob života, vkus i myšlení části české společnosti v průběhu pěti století. V zámku, obklopeném přírodně krajinářským parkem, jsou dochovány historické interiéry s bohatými sbírkami obrazů a zbraní.