Úvod > Aktuality > Na lodi Porta Bohemica jsou cyklisté vítáni
Letní sporty

Na lodi Porta Bohemica jsou cyklisté vítáni

  • Vydáno6. září 2009
Cyklisté mohou mít další důvod k radosti – loď Porta Bohemia získala certifikát Cyklisté vítáni, který je známkou kvality služeb pro cyklisty. Jako vůbec první loď na území Evropské unie získala výletní loď Porta Bohemica 1 s domovským přístavem v Litoměřicích tento certifikát.
Cyklisté mohou využít díky lodi Porta Bohemica 1 bohatých možností cyklotras v CHKO České Středohoří nebo méně náročných tras v Polabské nížině. Na lodi může být z Litoměřic do Ústí nad Labem po proudu řeky Labe nebo proti proudu až do Štětí přepraveno až 150 kol. Cyklisté mohou na lodi využít i možnost usušení oblečení nebo výstroje a vhodný pitný režim. Certifikovaná zařízení poskytují také informační servis o zajímavostech v okolí, jehož cílem je cyklistu zaujmout a přimět ho k návratu nebo prodloužení pobytu v regionu. V celé republice je těchto certifikovaných zařízení 1100, z toho je jich 80 v Ústeckém kraji.

Certifikát Cyklisté vítáni je zárukou kvality nabízených služeb pro cyklisty. Označuje objekty, které jsou vybaveny nářadím na opravy kola, náhradními díly, potřebami na mytí a čištění a bezpečnou úschovou kola. Certifikované objekty označuje bílé usměvavé kolo na zeleném pozadí. Podle této značky je cyklisté najdou nejen v terénu, ale jednoduše je rozeznají také v cyklistických mapách.

Více informací:
Přijďte se svézt originální a jedinou osobní lodí a poznejte krásy Českého středohoří z paluby lodě PORTA BOHEMICA 1, vše co děláme, děláme srdcem... Není krásnějšího pohledu na krajinu v okolí meandrující řeky Labe než z naší paluby.