Úvod > Aktuality > Na Lipně si můžete vybrat mezi dvěma bobovými drahami
Na Lipně si můžete vybrat mezi dvěma bobovými drahami
">
Zážitky

Na Lipně si můžete vybrat mezi dvěma bobovými drahami

  • Vydáno4. srpna 2016
V Lipně nad Vltavou otevřeli novou atrakci. V areálu Bobovka vznikla zbrusu nová dráha, která vede nad původní ve výšce od jednoho do 12 metrů. Ze stejného nástupního místa, kde začíná vlek na start starší kilometr dlouhé korytové bobové dráhy, vede i nový 400 metrů dlouhý výtah na start nové horské bobové dráhy. Na 800 metrů dlouhé horské dráze si užijete jízdu tak trochu z ptačí perspektivy, největší atrakcí jsou dvě zatáčky s téměř 360 stupni.
Nová bobovka LipnoNa zbrusu nové horské bobové dráze v areálu Bobovka v Lipně nad Vltavou si užijete jízdu tak trochu z ptačí perspektivy. Boby na nové dráze jedou po kolejích ve výšce od jednoho do dvanácti metrů nad zemí. Zlatým hřebem jízdy jsou pak 2 zatáčky s téměř 360 stupni. Nová dráha je díky bezpečnostním pásům a automatickým brzdám vhodnější pro rodiny s dětmi. Původní kilometrovou korytovou bobovou dráhu ocení spíše sportovnější jezdci. Rychlost si v obou případech řídíte sami pomocí brzdy. Na start drah se dostanete pohodlně pomocí vleků.

Novinka je unikátní tím, že se Lipno stalo jediným místem v Česku, kde najdou bobisté obě trasy téměř nad sebou. I přesto, že nová dráha vede místy vysoko nad zemí, mohou se na ni vydat i rodiče s dětmi. Rychlost si řídí každý jezdec pomocí brzdy stejně jako u současné dráhy vedoucí v korytě na zemi. Na horské dráze je dvacet bobů ukotvených mezi šest trubek tak, že z ní jezdci nemohou vypadnout. A podstatné je tako to, že návštěvníky jistí bezpečnostní pásy, jako v autě. Ty mají pojistku, proto je není možné během jízdy rozepnout. Na dojezdu jsou boby automaticky dobrzděny, takže do sebe nemohou vrazit. Je to nejbezpečnější dráha, která se na světě vyrábí.

Děti od 3 let jezdí s rodiči, od 8 let mohou na dráhu samy. V celoročním rodinném areálu najdete také stylovou dřevěnou hospůdku, nový drink bar a mnoho různých atrakcí pro děti. Celý areál je bezbariérový.