Úvod > Aktuality > Leden na Ještědu? Nejlepší lyžovačka v širokém okolí!
Zimní sporty

Leden na Ještědu? Nejlepší lyžovačka v širokém okolí!

  • Vydáno5. ledna 2023
Chtěli byste vyrazit na lyže, ale odrazuje vás teplé počasí a obleva na horách? Neváhejte a navštivte Skiareál Ještěd, kde se stále lyžuje! Zatímco většina středisek v Libereckém kraji bojuje s nedostatkem sněhu či dokonce zavírají provoz, na Ještědu zima nekončí. Lyžování na oblíbené sjezdovce Nová Skalka si užijete díky zvýhodněným skipasům za ceny vedlejší sezony od 370 korun.
ski ještědPřestože nám počasí v posledních dnech nepřeje, lyžařské podmínky nejsou zdaleka tak zlé, jak se může zdát. Alespoň ve Skiareálu Ještěd si stále návštěvníci kvalitně zalyžují. Denně se zde upravuje oblíbená sjezdovka Nová Skalka a v provozu je i čtyřsedačková lanovka. Úbytek návštěvníků po vánočních svátcích navíc znamená poloprázdné svahy a téměř žádné fronty u lanovek.

V lednu nakoupíte i velmi výhodně celodenní skipasy za cenu vedlejší sezóny, a to online z pohodlí domova přes věrnostní program gopass.travel, díky kterému můžete vedle nákupu nejvýhodnějších skipasů čerpat i nejrůznější benefity a slevy po celou sezónu. V nabídce jsou i hodinové skipasy, díky kterým si můžete zalyžovat ve vámi oblíbené části dne. Skiareál Ještěd je navíc prvním českým střediskem s úplně bezobslužným pokladním systémem. Tím, že jste u turniketů z centra Liberce tramvají za pár minut a z Prahy autem za hodinu, je oblíbeným zpestřením pracovního dne i večerní lyžování nebo naopak ranní Fresh Track před oficiálním otevřením lanovky.
 

Nenechte si ujít Apres Ski!

ski ještědPokud zavítáte do Skiareálu Ještěd, nenechte si rozhodně ujít Après-ski zábavu. Dejte si pár jízd a zajděte se občerstvit do stylového Après-ski baru Nová Skalka přímo u dojezdu sjezdovky s výhledem na Liberec a okolí. Velkou devízou ještědského skiareálu je nepochybně v těchto dnech i výuková zóna pro děti. V průběhu ledna se na Ještědu koná řada lyžařských kurzů mateřských škol, kterým se nabízí skvělé zázemí pro výuku malých dětí. Jde skutečně o jednu z nejdostupnějších dětských arén v Čechách, kde profesionální instruktoři pomáhají dětem s prvními obloučky. I přes nepřízeň počasí jsou zde podmínky stále dobré i díky zdejší zasněžovací technologii SnowFactory. Na lyžování na Ještědu se tak můžete spolehnout i v případě nepříznivé předpovědi počasí.
Skiareál Ještěd – hory za rohem

Skiareál Ještěd – hory za rohem

Skiareál Ještěd – to pravé místo pro aktivní trávení volného času jak v zimě tak v létě. Skareál je vhodný pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku. Lyžařské středisko je položeno ve výšce 540 až 1012 metrů nad mořem.

Ještěd – jedinečný výhled na všechny světové strany a originální ubytování

Ještěd – jedinečný výhled na všechny světové strany a originální ubytování

Vydejte se na výlet na vrchol Ještědu, kde stojí slavná věž ukrývající vysílač a horský hotel s restaurací. Těsně pod vrcholem je horní stanice kabinové lanovky z Horního Hanychova. Místo nabízí jedinečný pohled na Liberec a okolí. Na vrcholu můžete navštívit denně otevřenou restauraci nebo Bistro.

Další aktuality

Na Jizerské magistrále panují skvělé podmínky, vyražte do stopy!

Jizerská magistrála má na víkend skvěle upravené stopy z Bedřichova, Maliníku i Jizerky. Na tratích panují ideální sněhové podmínky, které lákají na krásný běžkařský výlet! Stopy pravidelně upravuje Jizerská o.p.s., která tak navazuje na vůbec nejdelší tradici úprav běžeckých tratí. Ta v Jizerských horách začala již roku 1984.
Liberecký kraj | Zimní sporty

10 tipů, kam za krásou bižuterie na severu Čech

Severní Čechy byly a jsou významným centrem českých šperkařů. Především Jablonecko patří stále mezi největší světové producenty skleněných polotovarů, jako jsou bižuterní kameny, perle a perličky. Víte, že nejdelší náhrdelník na světě můžete vidět v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci? Je dlouhý 220 metrů, skládá se z 9.244 perel a v roce 1994 ho vyrobili studenti tamější střední umělecko-průmyslové školy. Stejné muzeu spravuje největší veřejnou sbírku skleněných vánočních ozdob. Více než 300 let tradice jablonecké bižuterie je symbolem kvality, nadčasové krásy a řemeslného umění. Podívejte se do míst, kde se zrodila sláva české bižuterie.
Liberecký kraj | Zážitky

Vánoční trhy na Bělišti v Železném Brodě trvají až do neděle

V prostorách národopisné expozice na Bělišti v Železném Brodě je od 30. listopadu do 3. prosince 2023 připravena bohatá nabídka vánočního a dárkového zboží, těšit se můžete také na výrobky Sdružení zdravotně postižených či studentů železnobrodské sklářské školy. V sobotu navíc můžete vyrazit na železobrodské náměstí 3. května, kde se bude rozsvícen strom a konají se tu trhy s kulturním programem.
Liberecký kraj | Kultura

Skiareál Ještěd zahájí lyžařskou sezónu již tuto sobotu!

Díky příznivým podmínkám pro technické zasněžování a bohaté nadílce přírodního sněhu zahájí Skiareál Ještěd lyžařskou sezónu již v sobotu 2. prosince 2023, a to na oblíbené sjezdovce Efecta Nová Skalka. Skipasy za zaváděcí ceny již od 390 korun mohou lyžaři zakoupit v předprodeji online přes věrnostní program Gopass. Volné kapacity stále hlásí i většina hotelů a penzionů v Liberci, tak neváhejte, odpočiňte si od předvánočních nákupů a přijeďte si zalyžovat do nejdostupnějšího střediska v Čechách! Z centra Liberce jste na lyžích za pár minut tramvají a autem z Prahy za pouhou hodinu.
Liberecký kraj | Zimní sporty

#světovéČesko a železniční viadukt v Kryštofově Údolí: most téměř jako z filmů o Harrym Potterovi

Čtrnáct oblouků, délka 230 metrů, výška třicet metrů nad údolím: to jsou parametry železničního viaduktu v Kryštofově Údolí. Slušela by mu role v nějakém filmovém trháku, aby dosáhl stejné popularity jako viadukt Glenfinnan ve Skotsku. Ten zná z filmů o Harrym Potterovi skutečně celý svět.
Liberecký kraj | Památky

Na Máchově jezeře si užijete adventní plavby

Společnost Regata Máchovo jezero připravila na každou adventní neděli sérii Adventních plaveb, při kterých na vás na palubě lodě Máj dýchne ta správná vánoční atmosféra. Čaj a svařené víno nebo grog jsou samozřejmostí a jsou v ceně lodního lístku. Stačí se jen teple obléknout a vyrazit, čeká na vás nezapomenutelných 60 minut na vodě!
Liberecký kraj | Zážitky

Vypravte se do pohádky na zámek Sychrov

Pohádkové prohlídky na zámku Sychrov již mají svoji tradici. První prohlídky tohoto druhu se uskutečnily už v prosinci 2002 a od té doby pravidelně nejpohádkovější zámek Libereckého kraje ožívá pohádkovým příběhem. Koncem listopadu, přesněji řečeno 25. a 26. 11. 2023, se na zámku Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, objeví čertice, která zábavnou a nenáročnou formou ukáže dětem nejkrásnější prostory zámku. Současně bude na nádvoří probíhat oblíbený adventní trh.
Liberecký kraj | Zážitky

Víkend Křišťálového údolí 2023: užijte si prohlídky skláren a ateliérů

Letos již po čtvrté otevřou své brány desítky sklářů, výrobců bižuterie nebo vánočních ozdob v celém Libereckém kraji. Návštěvníci Víkendu Křišťálového údolí se budou moci vydat i do muzeí a středních sklářských a uměleckých škol v Jablonci nad Nisou, Železném Brodě, Kamenickém Šenově nebo Novém Boru. Otevřené dveře ateliérů, skláren a škol budou ve dnech 25. a 26. listopadu 2023. Poznejte a podívejte se na práci se sklem zblízka!
Liberecký kraj | Zážitky