Úvod > Aktuality > Na hradě Sovinci turistická sezóna ještě nekončí
Na hradě Sovinci turistická sezóna ještě nekončí
"> "> ">
Památky

Na hradě Sovinci turistická sezóna ještě nekončí

  • Vydáno1. října 2019
Letošní sezóna na hradu Sovinec, který leží v Nízkém Jeseníku mezi Uničovem a Rýmařovem, ještě zdaleka nekončí. Během října se můžete těšit na několik pořadů, které se na hradě chystají. Už tento víkend 5. a 6. 10. to budou Balady zbojnické a oblíbené představení Past na medvěda – Sokolnické lovy, které proběhne v úplném závěru sezóny 26., 27. a 28. 10. 2019.
SovinecNa okraji Nízkého Jeseníku, 13 kilometrů od Rýmařova se nachází hrad Sovinec z první poloviny 14. století. Hrad se pyšní nejen barvitou historií, ale také bohatým kulturním programem.

Ten letos ještě nabídne dvě velké akce. První z nich jsou "Balady zbojnické", které se budou konat o víkendu 5. a 6. října. Pro návštěvníky je připraven celodenní program v podání skupin šermu Nuntius Regis, jenž odehraje šermířskou pověst Nevěsta z Kyjeva a připomenou šermířský příběh Slavík loupežník. Divadelní a šermířská společnost Divadlo bez střechy představí Loupežnickou baladu ze středověké katovny. Skupina scénického šermu Allegros srdečně zve na oblíbené šermířské pohádky Popelák a Pepouš. Hrad je otevřen po oba dny od 9:10 do 17:50 hodin.

SovinecPoslední víkend v říjnu 26., 27. a 28. 10. připraví na hradě "Past na medvěda". V celodenním programu složeného z pohádek a hraných šermířských příběhů uvidíte sokolnické ukázky lovu atrapy kořisti a šermířský příběh o nezdařeném lovu na medvěda. Těšit se můžete na sokolnické besedy a fotografování s dravými ptáky, sokolnický spolek Dědictví a nejmladším se bude věnovat pohádková babička Dadlenka. Sokolnické lovy se na Sovinci budou konat od 10:00 do 16:50 každých 20 min.
 

Temné podzemní chodby hradu

Na hradě Sovinci můžete navštívit okruh, který vás zavede nejen do samotného hradu, ale i do unikátních podzemních prostor. O podzemní chodbě ze 17. století až donedávna vědělo jen málo lidí – její část totiž bývala dříve zavalená. Návštěvnický okruh je dlouhý zhruba tisíc metrů a prohlédnete si na něm vnitřní i vnější opevnění. Trasa, která navazuje na vnitřní okruh s prohlídkou interiérů, vede z předhradí do příkopu a do podzemní chodby, poté přes příkop do západního parkánu, Velké bašty a předsunuté bašty zvané Kočičí hlava. Končí na čtvrtém hradním nádvoří.
Hrad Sovinec – víkendové historické akce po celou sezónu

Hrad Sovinec – víkendové historické akce po celou sezónu

Nejrozsáhlejší moravský hradní komplex v Nízkém Jeseníku založili začátkem 14. stol. páni ze Sovince. Na hradě jsou pořádány kulturní akce, zejména vystoupení šermířských skupin, divadelních souborů a hudebníků, jsou prezentována tradiční řemesla.

Přírodní park Sovinecko v Nízkém Jeseníku

Přírodní park Sovinecko v Nízkém Jeseníku

Přírodní park Sovinecko se nachází v jihozápadní části Rešovské hornatiny. Okouzlit návštěvníka mohou jeho hluboká údolí a výrazné svahy, které pokrývají lesní porosty s druhovou skladbou blízkou přirozeným porostům.

Další aktuality