Úvod > Aktuality > Na hradě Kost byl otevřen nový dřevěný ochoz s výhledem na údolí Plakánek
Na hrade Kost byl otevren nový drevený ochoz
"> Na hrade Kost byl otevren nový drevený ochoz "> Duvodem výstavby ochozu bylo vytvorení východu z hradních palácu "> Navíc se otevrel dlouho ocekávaný pohled z hradu Kost do údolí Plakánek
Památky

Na hradě Kost byl otevřen nový dřevěný ochoz s výhledem na údolí Plakánek

  • Vydáno6. května 2014
Koncem dubna 2014 byl na posledním nádvoří hradu Kost otevřen nový dřevěný ochoz, který se stal hlavním vylepšením logistiky prohlídkových tras hradu. Jednou ze zajímavostí je, že při stavbě nebylo použito žádných kovových spojovacích prvků. Milovníci ptačí perspektivy si z něj vychutnají také pohled do údolí Plakánku.

V letošní sezóně se stal nově součástí prohlídkových tras na Kosti dřevěný ochoz podél cimbuří na posledním nádvoří. Stavba ochozu trvala přibližně 8 měsíců a dokončena byla v říjnu minulého roku, ale slavnostního otevření se dočkal 25. dubna. Na jeho stavbu byl použito zhruba 40 m3 dubového dřeva vytěženého v lesích Kinských. Ochoz je dlouhý 45 m a je postaven ve výšce 10 m.

Důvodem výstavby ochozu bylo vytvoření východu z hradních paláců a vylepšení logistiky prohlídkových tras hradu. Navíc se otevřel dlouho očekávaný pohled z hradu Kost do údolí Plakánek. Vstup na ochoz je součástí běžných prohlídek hradu.

Romantické údolí Plakánek

Romantické údolí Plakánek

Hrad Kost je sevřen v malebné kotlině. Údolí Plakánek a Prokopské údolí jsou vroubeny pískovcovými skalami a opředené pověstmi. Zvlášť údolí Plakánek podnítilo díky svému názvu mnoho kronikářů k psaní neuvěřitelných příběhů.

Hrad Kost v Českém ráji

Hrad Kost v Českém ráji

Jedním z nejzachovalejších, nejvýznamnějších a zároveň posledních středověkých hradů v České republice je hrad Kost. Hrad se nachází asi 18 km od města Jičín v chráněné krajinné oblasti Český ráj.