Úvod > Aktuality > Na hradě Helfštýn bude tančit Macbeth
Macbeth si zatancí na hrade Helfštýn
"> Macbeth si zatancí na hrade Helfštýn "> Tanecní adaptace dramatu na hrade se svou syrovostí hodí k tragédii Macbetha "> Open-air predstavení zacíná v 19 hodin na druhém hradním nádvorí
Kultura

Na hradě Helfštýn bude tančit Macbeth

  • Vydáno10. září 2014
Soubor baletu Moravského divadla Olomouc se rozhodl originálně oslavit výročí 450 let od narození Williama Shakespeara. Již v sobotu 13. září oživí představením Macbeth druhé nádvoří hradu Helfštýna u Lipníku nad Bečvou.

Hrad HelfštýnShakespearovský festival baletu odstartuje v sobotu 13. září 2014 představením Macbeth, které se uskuteční pod širým nebem v areálu hradu Helfštýn. Taneční adaptace dramatu o statečném skotském generálovi se uskuteční pod širým nebem v režii Roberta Balogha.

Taneční adaptace dramatu na hradě, který upoutává svou monumentalitou, se zcela jistě se svou syrovostí hodí k tragédii Macbetha. Balet tak díky uvedení na hradním nádvoří s kulisou středověkých ruin získá zcela nový rozměr. Do titulní role se vrátí Ivo Jambor, postavu Lady Macbeth ztvární Jelena Iliina, dále se představí Dmitrij Savakov, Lukáš Cenek, Sylva Pospíšilová, Irina Laptěva, Kateřina Iranová a další.

Open-air představení začíná v 19 hodin, vstupenky na představení jsou v prodeji v pokladně Moravského divadla Olomouc.

Hrad Helfštýn u Lipníka nad Bečvou – strážce Moravské brány

Hrad Helfštýn u Lipníka nad Bečvou – strážce Moravské brány

Hrad Helfštýn je od Lipníka nad Bečvou vzdálen pouhé 4 km. Je přirozeným kulturním centrem regionu a známým místem mezinárodních setkání uměleckých kovářů "Hefaiston" se stálou expozicí. Po dlouhé rekonstrukci je hrad s torzem renesančního hradního paláce opět zpřístupněn.