Úvod > Aktuality > Na zámku Karlova Koruna proběhne zámecké hodování
Na zámku Karlova Koruna proběhne zámecké hodování
"> "> DSCN7945.JPG ">
Památky

Na zámku Karlova Koruna proběhne zámecké hodování

  • Vydáno11. srpna 2018
V areálu zámku Karlova Koruna se v sobotu 11. a v neděli 12. srpna uskuteční zámecké hodování, které nabídne bohatou přehlídku dobrého jídla, doplněnou o doprovodný program. Během celého festivalu je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program, taneční vystoupení a spousty koncertů: Taneční kroužek Latinskoamerických tanců v Chlumci nad Cidlinou, zpěvák Jakub Tichý a kapela Zámecké saxofonové kvarteto.
Karlova KorunaV areálu zámku Karlova Koruna bude kulinářská show šéfkuchaře Petra Erina Kováče, Prezidenta Culinary Club ČR, člena World Masterchef Society a Zlatého kuchaře – volba veřejnosti, hvězda TV pořadu Život z Pánve. Bude vařit lososa s kokosem a citrusy, grilovaného tuňáka na salátu s citrusovým vinagretem nebo krevety v kokosovém těstíčku. Dále představí s hostem Květou Vondrákovou zdravou kuchyni a to na téma Irský mech a sýr trochu jinak.

Během celého festivalu je připraven bohatý doprovodný program, taneční vystoupení a spousty koncertů. Pro rodiny s dětmi je připraven i dětský koutek. Příchozí mají možnost ochutnat a zakoupit si domů spousty specialit. Vstupné vyjde na 60 Kč pro dospělé či 40 Kč pro studenty a důchodce.

Malebný barokní zámek Karlova Koruna již po tři století neodmyslitelně patří k panoramatu města Chlumec nad Cidlinou. Stejně tak je spjat i rod Kinských se zámkem. Počátkem 18. století přizval k jeho stavbě hrabě František Ferdinand Kinský vynikající umělce své doby – italského architekta Giovanni Santiniho Aichela a pražského stavitele Františka Maxmiliána Kaňku. Zámek – stejně jako rod Kinských – je rovněž spojen s chovem koní, a tak v zámku najdou návštěvníci mnoho z historie chovu koní. Zámek v Chlumci nad Cidlinou posloužil také  filmařům při natáčení televizní pohádky O uloupené divožence.
Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou

Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou

Karlova Koruna je považována za jeden z vrcholů iluzivního baroka v Čechách. Plány na zámek zpracoval jeden z nejvýznamnějších barokních stavitelů italského původu Jan Santini Aichel.