Úvod > Aktuality > Na Červené Lhotě zjistíte, že panenky nikdy nespí
Pokud si na zámek prinesete panenku, máte vstup zdarma!
"> Pokud si na zámek prinesete panenku, máte vstup zdarma! "> Na Cervené Lhote zjistíte, že Panenky nikdy nespí "> Mezi 22:00 a 23:00 hodinou bude možné procházet nocními interiéry podkrovních pokoju zámku za doprovodu živé hudby
Památky

Na Červené Lhotě zjistíte, že panenky nikdy nespí

  • Vydáno29. srpna 2013
Jedinečný večer s názvem "Panenky nikdy nespí" se odehraje v sobotu 31. srpna na zámku Červená Lhota. Od 18:30 hodin bude probíhat v rámci Hradozámecké noci dětská panenková dílna, při níž si děti i dospělí vyrobí papírové pokojíčky pro panenky.
PanenkaPříběh jedné ztracené panenky v podobě scénického čtení z knihy Daisy Mrázkové „Nádherné úterý“ zazní na zámeckém nádvoří zámku Červená Lhota od 20:00 hodin. Po koncertě pěveckého komorního souboru Studánky se budete moci  setkat od 21:00 hodin s restaurátorkou a sběratelkou historických panenek Jaroslavou Zborníkovou. Její sbírka panenek zdobí celou letní sezónu interiéry zámeckého podkroví. Součástí večerního vyprávění bude i ukázka výroby panenkovských paruk.

Mezi 22:00 a 23:00 hodinou bude možné procházet nočními interiéry podkrovních pokojů zámku za doprovodu živé hudby a bez výkladu průvodce. Hodinu před půlnocí se Zuzana Vašáková rozpovídá o výchově a vzdělání dětí na zámku s přihlédnutím k červenolhotské rodině Schönburg- Hartenstein.

Návštěvníci, kteří si přinesou panenku ze svého dětství a budou ji po celou dobu akce viditelně nosit, mají vstup zdarma. Ostatní zaplatí následující vstupné: dospělí 160,-Kč; děti, studenti, ZTP 80,-Kč; senioři 120,-Kč.
Zámek Červená Lhota – nejpohádkovější zámek v Česku

Zámek Červená Lhota – nejpohádkovější zámek v Česku

Vodní zámek Červená Lhota se řadí k nejkrásnějším „pohádkovým“ zámkům v České republice. Červená Lhota drží prim v počtu pohádek a filmů zde natočených, jako např. Zlatovláska, O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku.