Úvod > Aktuality > Na Lipně se o Velikonocích budou plést pomlázky
Na Lipně se o Velikonocích budou plést pomlázky
">
Zážitky

Na Lipně se o Velikonocích budou plést pomlázky

  • Vydáno17. dubna 2019
Velikonoční svátky se stávají ideálním termínem pro návštěvu turisticky atraktivní lokality. Prodloužený víkend se čtyřmi dny volna si o to doslova říká. V Lipně nad Vltavou bude probíhat již tradiční pletení pomlázek, chybět nebude ani hledání vajíček nebo tvořivé dílny. Velikonoční program je připraven na Stezce korunami stromů i v samotném městečku.
LipnoVelikonoční svátky na Lipně budou ve znamení pletení pomlázky a animačních programů. Letos je pro  nejmenší koledníky připravena na sobotu 20. 4. akce s názvem Lipno dětem aneb těšíme se na Velikonoce.

V rámci této akce si můžete od 10 hodin v Restauraci Lanovka užít tvořivé dílny. Od 13 hodin je poté odjezd stezkabusem na Stezku korunami stromů, kde si budete moci vyzkoušet pletení pomlázky, hledání vajíček a další velikonoční tradice. Vrbových proutků bude u Stezky dostatek a přímo u vstupu bude mistr proutkař, který naučí plést pomlázku úplně každého. Vše bude doprovázet maskot lišák Fox, který nezkazí žádnou legraci.
 
Lipno je už připraveno na letní sezónu. O Velikonocích lze využít půjčovny sportovního vybavení a projet se na kole nebo in-line bruslích. Při nepřízni počasí láká turisty Aquaworld nebo Hopsárium.
Hopsárium Lipno – svět rodinné zábavy

Hopsárium Lipno – svět rodinné zábavy

Jedná se o první a jediné rodinné hřiště v oblasti Lipenska. Hopsárium se nachází v budově Aquaworldu v Lipně nad Vltavou. Za každého počasí na Lipně najdete pro děti prostor pro aktivní zábavu.

Lipno Lake Resort

Lipno Lake Resort

Nově otevřený luxusní apartmánový areál Lipno Lake Resort se nachází přímo u Lipenské přehrady v Lipně nad Vltavou a je vybaven vším potřebným luxusem pro strávení krásné a bezstarostné dovolené. Ideální místo pro celoroční dovolenou!

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

V Aquaworldu Lipno, největším vodním ráji na Lipensku zažijete ty opravdové vodní hrátky, odpočinete si po náročném dni stráveném lyžováním, zaženete chmury způsobené zamračenou oblohou během letní dovolené.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.