Úvod > Aktuality > Muzeum ve Zlíně vyhlašuje pro všechny „tvořivce“ husí soutěž
Muzeum ve Zlíně vyhlašuje pro všechny „tvořivce“ husí soutěž
">
Kultura

Muzeum ve Zlíně vyhlašuje pro všechny „tvořivce“ husí soutěž

Muzeum jihovýchodní Moravy se rozloučí se svým stávajícím sídlem, zlínským zámkem, pro veřejnost v neděli 11. listopadu na svátek svatého Martina. Už nyní se chystá zajímavý program – Den řemesel, průvod sv. Martina a další. Součástí bude i speciální soutěž „O Martinskou husu“, na kterou se případní tvořiví zájemci musí připravit s předstihem.
Tady jsou tedy pravidla:

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně vyhlašuje soutěž o „Martinskou husu. Husa může být z jakéhokoliv materiálu, jakékoli velikosti.
 
Soutěžit se bude v několika kategoriích:

Husa k sežrání – výrobky do této kategorie přineste v den konání, tedy 11. listopadu 2012 do 13 hodin do muzea. Jediné kritérium je, že výrobek musí být konzumovatelný. Husa tedy může být pečená, vařená, z perníku, těsta, masa…. Hodnotit se bude vzhled a chuť.

Husa jako živá
– do této kategorie můžete nosit svoje příspěvky průběžně až do dne konání tedy do 11. listopadu do 12 hodin. Pravidlo pro tuto kategorie je že husa nesmí být živá a musí být trojrozměrná ( 3D – tedy plastická -ve smyslu objekt).

Husa na zeď
– tedy malovaná – do této kategorie můžete nosit svoje příspěvky průběžně až do dne konání tedy do 11.11 do 12 hodin. Jediné pravidlo v této kategorii je, aby husa byla namalovaná na jakémkoli přenositelném podkladu.

Všechny výtvory bude hodnotit muzejní komise a vítěze jednotlivých kategorií vyhlásí 11. listopadu v 15.30 hodin.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Muzeum ve stálé zlínské expozici "Princip Baťa: dnes fantazie, zítra skutečnost" představuje tři velká témata svázaná se zLínem, a zároveň se světovým přesahem: firmu Baťa, zlínský film a cestovatele Hnazelku a Zikmunda.