Úvod > Aktuality > Muzeum Karla Zemana oslaví 7. narozeniny!
Muzeum Karla Zemana oslaví 7. narozeniny!
"> "> "> "> Sobotní den se pak zcela ponese v duchu filmu Ukradená vzducholod
Zážitky

Muzeum Karla Zemana oslaví 7. narozeniny!

  • Vydáno2. října 2019
Už tento víkend oslaví Muzeum Karla Zemana 7. výročí své existence. Muzeum věnované tvorbě světově uznávaného filmového režiséra Karla Zemana, autora filmů jako Cesta do pravěku, Vynález zkázy nebo Baron Prášil, oslaví své narozeniny od pátku 4. do neděle 6. října 2019.
Muzeum Karla ZemanaOslavy narozenin Muzea Karla Zemana proběhnou od pátku 4. do 6. října 2019. Přijďte na celodenní festival, který bude přehlídkou díla a tvorby Karla Zemana. A protože je sedmička obecně považována za šťastné číslo, tak se letošní narozeninový program týká štěstí a náhody. Pro každého 7. návštěvníka bude vstup do expozice zcela zdarma. Zkuste své štěstí a oslavte narozeniny Muzea Karla Zemana!

V rámci prohlídky si budete moct sami vytvořit svůj vlastní animovaný film s karlozemanskou estetikou. Připraveny jsou pro vás také bezplatné komentované prohlídky Muzea. Jejich kapacita je omezena na 15 osob a rezervace předem je proto nezbytná. Začátek prohlídky je každý narozeninový den v 18:00 hodin. Během celých oslav budou volně přístupné projekce všech tří digitálně restaurovaných filmů Karla Zemana včetně Cesty do pravěku, jejíž premiéra proběhla letos v dubnu.

Muzeum ZemanaHodnotu vstupného za každého sedmého návštěvníka navíc Muzeum daruje neziskové organizaci Lata. Nezisková organizace Lata pomáhá mladším i dospívajícím dětem zvládat nepříznivé nebo ohrožující situace a pomáhá posilovat jejich schopnost takové situace samostatně zvládat. Díky pečlivě vybrané síti dobrovolníků podporuje Lata nejen osamocené mladé lidi, kteří z různých důvodů nezvládají svůj každodenní život, ale často pomáhá i kompletním rodinám zvládat rizikové rodinné i sociální situace.

Muzeum bude od pátku 4. října do neděle 6. října otevřeno od 10:00 do 18:00 (poslední vstup v 17:00). Od 18:00 budou probíhat komentované prohlídky muzea, na které je nutné místo rezervovat předem na webu muzea.
Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.

Elektro Nemo – vyhlídkové plavby historickým centrem Prahy

Elektro Nemo – vyhlídkové plavby historickým centrem Prahy

Vydejte se na výpravu nejkrásnější částí Prahy po vodní hladině ve stylu Julese Vernea. Přivítá vás kapitán, který jako by z oka vypadl kapitánu Nemovi, a vezme vás na dobrodružnou plavbu do tajuplných zákoutí Čertovky a okolí Karlova mostu.