Úvod > Aktuality > Milovníci aut míří na Legendy do areálu Výstaviště
Milovníci aut míří na Legendy do areálu Výstaviště
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Milovníci aut míří na Legendy do areálu Výstaviště

  • Vydáno27. května 2022
Ojedinělá automobilová slavnost Legendy vstupuje do svého 7. ročníku a ve dnech 28. a 29. května 2022 otevře své brány na Výstavišti v pražských Holešovicích. Pořadatelé připravili pro širokou veřejnost opět víkend plný automobilových skvostů a zábavy spojené se světem motorismu. Letos se víkendová akce zaměří na ikonické značky italského automobilového průmyslu. Návštěvníci slavnosti tak budou moci na hlavním nádvoří Výstaviště Praha nahlédnout nejen do bohaté historie značek jako je Alfa Romeo, Fiat, Maserati, Ferrari nebo Lamborghini, ale seznámí se také s jejich aktuálními novinkami.
LegendyAť už máte rádi auta či motorky, na Legendách musíte být. Tato motoristická show spojuje autosalon, motosalon, exhibiční jízdy, fotografické výstavy, prezentace klubů i prodejní aktivity.

Hlavním tématem letošní automobilové slavnosti Legendy bude „Italská vášeň“ - návštěvníkům představí to nejslavnější, nejzajímavější a nejkrásnější z Itálie. Ukáže velkou přehlídku vozů Ferrari, Lamborghini, Maserati, Alfa Romeo a Lancia, přičemž nejvýznamnějšími italskými vozy budou Ferrari LaFerrari, Ferrari Monza SP2, Maserati MC12 nebo Alfa Romeo Giulia GTAm. Milovníci značky Ferrari se mohou těšit na Pavilon Ferrari, kde se představí až 20 sporťáků od historických až po nejmodernější. Shell Pavilon rychlosti zase představí unikátní supersporty Pagani Huayra, Lamborghini Essenza, McLaren P1, Maserati MC12 a dalších 20 vozů.
 

Historické vozy i naprosté novinky

Nebudou však chybět ani další světoznámé značky, automobilky přivezou také mnoho novinek a premiér. V expozici amerických vozů se projdete dějinami – budou zde historické vozy i současné unikáty a velké stroje.

Naše Škoda Auto představí Enyaq iV Coupe spolu s celou výrobní řadou a velkou přehlídkou historických vozidel. Ford AMB představí nový Focus a Ranger, Subaru novou elektrickou Soltteru. Novinky také přivezou Land Rover, Jaguar, Kia i Hyundai. Poprvé se na Legendách představí automobilka MG, která letos vstupuje na český trh. Největší expozici bude mít tradičně Mercedes-Benz s mnoha novinkami, historickými vozy a velkou přehlídkou divize AMG. A motorkáři? Ti se mohou těšit na značky Indian, Zero, Aprilia, Piagio, Vespa, Moto Guzzi, Segway, TGB, Linhai a Access.

Vstupenky je možné koupit na slavnosti za 600 Kč, v sobotu bude otevřeno od 9:00 do 20:00 hodin, v neděli od 9:00 do 17:00 hodin.
Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.