Úvod > Aktuality > Advent v Olomouci začne už v pátek
Advent v Olomouci začne už v pátek
"> "> Olomoucké vánocní trhy tradicne nabízí neopakovatelnou predvánocní atmosféru "> Advent v Olomouci práve zacíná "> Na trzích v Olomouci bude u vánocního stromu tradicne fungovat Ježíškuv poštovní úrad "> Poradatelé zvou na otevrené kluzište, kde mužete sami ci s rodinou bruslit denne zdarma až do ledna

Advent v Olomouci začne už v pátek

Vydáno 19. listopadu 2019 Zážitky
Vánoční trhy s bohatým kulturním programem již od 22. listopadu oživí centrum města, ulice se rozezní vánočními koledami a náměstí se rozzáří duchem Vánoc. Vychutnat si tu můžete tradičně horký punč s pohledem na dominantu města a památku UNESCO – Sloup Nejsvětější Trojice. Vánoční trhy 2019 se v Olomouci konají od 22. 11. do 24. 12. 2019.
vánoční trhy olomoucOlomoucké vánoční trhy tradičně nabízí neopakovatelnou předvánoční atmosféru uprostřed historické Olomouce, která patří mezi památky UNESCO. Nemusíte jezdit do Salzburku či Vídně, hodnotný program s populárními skupinami všech žánrů, divadlem pro malé i velké, adventní zvyky, dobové atrakce, vyřezávaný betlém, zpívání koled na náměstí, více než osm desítek stánků s kvalitním zbožím i vyhlášeným punčem najdete právě v Olomouci.

Na trzích bude u vánočního stromu tradičně fungovat Ježíškův poštovní úřad, kde mohou děti napsat a namalovat svá přání, či vyrobit dárek v Ježíškově dílně. Ježíškova pošta se otevře hned první den, tedy v pátek 22. listopadu ve 14 hodin.

olomouc vánoceDále se můžete těšit například na první adventní víkend (30. 11. a 1. 12.), v sobotu s uskupením Bigband Žerotín a na železnou adventní neděli skupinu Bombarďák. Ve čtvrtek (5.12.) nastane mikulášský program - čertovské hrátky s andělem, mikulášskou nadílku a vystoupením Heidi Janků. Bronzová neděle (8. 12.) bude patřit hudební skupině Neřež. Ve středu 11. prosince od 18:00 proběhne celorepubliková akce Česko zpívá koledy – zpívání s Deníkem ve více než 80 městech České republiky! Stříbrná neděle (15. 12.) přinese gospelovou hudbu Paul Batto – Gospel & Blues. Dále vás čekají 22. 12. ve 13:00 Komedianti na Kářea v 17:30 SwingBand Klasik, na Štědrý den nebude chybět půlnoční bohoslužba (24. 12. ve 22:00).
 

Pravý Norimberský punč a bruslení na kluzišti

SvařákVánoční trhy v Olomouci také nabízejí jako jediné v České republice originální kvalitu Norimberského vína a punče. Složení vína je přísně kontrolováno a po generace je receptura každého výrobku stejná. V nabídce nechybí přes 10 druhů vína a punčů, veškerý sortiment je prodáván i jako dárkové litrové balení.

A navíc vás pořadatelé zvou na otevřené kluziště, kde můžete sami či s rodinou bruslit denně zdarma až do konce roku.
Soubor kašen v Olomouci

Soubor kašen v Olomouci

V historickém centrum města Olomouc najdete soubor sedmi kašen, šest starších a jednu novodobou na venkovní části olomoucké radnice. Inspirací pro tyto kašeny se staly příběhy antické mytologie.

Monumentální barokní sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci

Monumentální barokní sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci

Barokní 35 metrů vysoký sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí v Olomouci je nejvelkolepější a nejvyšší stavba svého druhu v České republice.

Další aktuality

24.6.
2020
Hrabalovy Postřižiny ožijí v pivovaru Holba

Hrabalovy Postřižiny ožijí v pivovaru Holba

Střední Morava a Jeseníky | Kultura
23.6.
2020
Projeďte se po cyklostezce Bečva

Projeďte se po cyklostezce Bečva

Střední Morava a Jeseníky | Letní sporty
19.6.
2020
Zoo Olomouc otevřela první vlčí safari v republice

Zoo Olomouc otevřela první vlčí safari v republice

Střední Morava a Jeseníky | Příroda