Úvod > Aktuality > Malenovický hrad probudí v sobotu markrabě Jindřich s družinou
Malenovický hrad probudí v sobotu markrabě Jindřich s družinou
"> "> "> ">
Památky

Malenovický hrad probudí v sobotu markrabě Jindřich s družinou

  • Vydáno10. dubna 2015
Chlebem a solí přivítá v sobotu 11. dubna kostýmovaná družina zakladatele hradu Malenovice, moravského markraběte Jana Jindřicha. Vůní chleba postupně zavoní celý hrad, který se v 10 hodin dopoledne oficiálně probudí ze zimního spánku. Bohatý kulturní program ke slavnostnímu zahájení návštěvnické sezóny roku 2015 potrvá v areálu hradu až do 16. hodiny odpolední.
Hrad MalenoviceK občerstvení bude letos hlavně chleba a pekařské výrobky, neboť hradní posádka chce nalákat návštěvníky k prohlídce zdejší nové výstavy, věnované právě tradiční výrobě chleba. K chlebu a topinkám si můžete koupit ve stáncích i dobré maso, osvěžení nabídne regionální pivo Zlínský švec z Pivovaru Malenovice a tradiční čajovna. Ženský sbor Děvčice z Vonice zazpívá pro obveselení pásmo Dobré jídlo, dobré pití – to je naše živobytí.

Prohlídky hradu Malenovice s průvodci se budou konat každou celou hodinu v době od 11 do 16 hodin, v 15 hodin se na prohlídku vydá poslední skupina. Prohlídková trasa je letos nově rozšířena o malou expozici z takzvaných potštátských sbírek. Po dobu konání akce od 10 do 16 hodin bude zpřístupněna také expozice "Zvířata na Zemi a člověk". Výstava s názvem "Dřevo, proutí, sláma" na hájence bude otevřena taktéž od 10 do 16 hodin.

Děti do 15 let mají v sobotu 11. dubna vstup na hrad a na hájenku zdarma, dospělí zaplatí běžné vstupné, tj. 50 korun. Akce se koná za každého počasí.
Hrad Malenovice – přepychové sídlo rodu Šternberků

Hrad Malenovice – přepychové sídlo rodu Šternberků

Jedna z nejvýznamnějších historických památek zlínského regionu, hrad Malenovice, leží jen 6 km od centra moderního Zlína. Hrad má krásně upravené okolí a doslova vybízí k návštěvě.

Pivovar Malenovice – Zlínský švec

Pivovar Malenovice – Zlínský švec

Pivovárek vznikl v obci Sazovice ležící asi 10 km od Zlína. S ohledem na blízkost Zlína a jeho dříve těsné spojení s obuvnickým průmyslem, zvolili místní sládkové název zdejšího piva. Pivovar se nachází v útrobách bývalého šternberského pivovaru pod hradem.