Úvod > Aktuality > Lví safari ve Dvoře Králové je otevřeno už jen do 3. října
Lví safari ve Dvoře Králové je otevřeno už jen do 3. října
"> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Lví safari ve Dvoře Králové je otevřeno už jen do 3. října

  • Vydáno2. října 2021
O první říjnový víkend prodloužil v letošním roce svou hlavní sezonu dvorský Safari park. Díky tomu zůstávají až do neděle 3. října otevřeny brány Afrického a Lvího safari. Do první říjnové neděle je Lví safari přístupné každý den od 9:00 až 17:00 hodin. Na cestu mezi lvy se můžete vydat ve svém vlastním automobilu nebo v Afrika trucku.
Lví SafariDo první říjnové neděle pokračuje provoz nejen lvího safari, ale také večerního safari a večerních prohlídek pro veřejnost. Pokladny safari parku jsou v tomto období otevřeny až do 18. hodiny. Těm, kteří v zahradě budou chtít zůstat déle, ovšem Safari park Dvůr Králové nebrání. V areálu je možné zůstat až do 22. hodiny a odejít samostatnými turnikety.

Brány Safari parku se otevírají v 9:00 hodin a na poslední vyjížďku je možné vyrazit v 17:30. Jízdní řády Safaribusů ani Afrika trucků nejsou pevně dány. Na přesném čase odjezdu se návštěvník domluví vždy na pokladně, kde mu budou místa zarezervována dle dostupných kapacit. Jízdy do safari není možné rezervovat dopředu. Afrika truck vyjde na 80 korun, jízda ve vlastním voze pak na 350 Kč.

Hlavní letní sezona bude ukončena v neděli 3. října, od pondělí 4. října do dubna 2022 nebude Africké a Lví safari v provozu.
Lví safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Lví safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Lví safari vzniklo ve svahu nad bývalým pavilonem lvů. Smečka lvů se tam zcela volně pohybuje po rozlehlé oplocené pláni, zatímco návštěvníci mezi nimi mohou projíždět buď ve speciálně upravených vozech zoo nebo ve vlastním autě. Safari bylo oficiálně otevřeno v červenci 2015.

Ošetřovatelem v Safari Parku ve Dvoře Králové

Ošetřovatelem v Safari Parku ve Dvoře Králové

Pohlaďte si žirafu, podejte ruku lemurovi, nebo nakrmte šelmy. Staňte se na jeden den jedním z nás a poznejte zákulisí zoo a každodenní život exotických zvířat. Být ošetřovatelem zvířat možná je dětským snem vašich blízkých a vy jim ho můžete splnit.

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.