Úvod > Aktuality > Lví safari ve Dvoře Králové je otevřeno už jen do 6. října

Lví safari ve Dvoře Králové je otevřeno už jen do 6. října

Vydáno 4. října 2019 Příroda
O jeden týden prodloužil v letošním roce svou hlavní sezonu dvorský Safari park. Díky tomu zůstávají až do neděle 6. října otevřeny brány Afrického a Lvího safari. Do první říjnové neděle bude Lví safari přístupné každý den od 9:00 až 17:00 hodin. Na cestu mezi lvy se můžete vydat ve svém vlastním automobilu nebo v Afrika trucku.
Lví SafariDo konce prvního říjnového týdne nadále pokračuje víkendový provoz nejen lvího safari, ale také večerního safari a večerních prohlídek pro veřejnost. Pokladny safari parku jsou v tomto období otevřeny až do 18. hodiny. Těm, kteří v zahradě budou chtít zůstat déle, ovšem Safari park Dvůr Králové nebrání. V areálu je možné zůstat až do 22. hodiny a odejít samostatnými turnikety.

Brány Safari parku se otevírají v 9:00 hodin a na poslední vyjížďku je možné vyrazit v 17:30. Jízdní řády Safaribusů ani Afrika trucků nejsou pevně dány. Na přesném čase odjezdu se návštěvník domluví vždy na pokladně, kde mu budou místa zarezervována dle dostupných kapacit. Jízdy do safari není možné rezervovat dopředu. Afrika truck vyjde na 80 korun, jízda ve vlastním voze pak na 240 Kč.

Hlavní letní sezona bude ukončena v neděli 6. října, od pondělí 7. října do dubna 2020 nebude Africké a Lví safari v provozu.
Safari Park Dvůr Králové - Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové - Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.

Lví safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Lví safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Lví safari vzniklo ve svahu nad bývalým pavilonem lvů. Smečka lvů se tam zcela volně pohybuje po rozlehlé oplocené pláni, zatímco návštěvníci mezi nimi mohou projíždět buď ve speciálně upravených vozech zoo nebo ve vlastním autě. Safari bylo oficiálně otevřeno v červenci 2015.

Ošetřovatelem v Safari Parku ve Dvoře Králové

Ošetřovatelem v Safari Parku ve Dvoře Králové

Pohlaďte si žirafu, podejte ruku lemurovi, nebo nakrmte šelmy. Staňte se na jeden den jedním z nás a poznejte zákulisí zoo a každodenní život exotických zvířat. Být ošetřovatelem zvířat možná je dětským snem vašich blízkých a vy jim ho můžete splnit.

Večerní safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

1.6.
30.9.
Večerní safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Objevte kouzlo afrického soumraku! Zažijte atmosféru podvečerní jízdy mezi velkými stády zvířat. Pozorujte zebry, žirafy a antilopy v záři zapadajícího slunce. Připravte se na jízdu, jakou jinde v Evropě nezažijete.

Další aktuality

2.6.
2020
Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Krkonoše

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Krkonoše

Krkonoše a Podkrkonoší | Kultura
2.6.
2020
Další sezona na krkonošských loukách začíná

Další sezona na krkonošských loukách začíná

Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda
30.5.
2020
Krkonošská pivní stezka se opět otevřela

Krkonošská pivní stezka se opět otevřela

Krkonoše a Podkrkonoší | Gurmánská turistika