Úvod > Aktuality > Litomyšl láká na Mezinárodní festival outdoorových filmů do Kotelny
Litomyšl láká na Mezinárodní festival outdoorových filmů do Kotelny
"> "> ">

Litomyšl láká na Mezinárodní festival outdoorových filmů do Kotelny

Vydáno 2. listopadu 2019 Zážitky
Od neděle 3. do úterý 5. listopadu 2019 bude Music Club Kotelna v Litomyšli patřit outdoroovým filmům. První blok filmů začíná vždy v 16 hodin, další potom v 18 a 20 hodin. Litomyšl se tak zařadí mezi asi 50 míst v České republice a na Slovenku, kde se další ročník tohoto festivalu koná.
Festival Outdoorových filmůV letošním roce od 4. do 6. listopadu do Litomyšle opět zavítá soutěžní putovní přehlídka Mezinárodní festival outdoorových filmů. Město se tak zařadí mezi padesát míst České republiky a Slovenska, kde se festival odehraje.

Na své si přijdou všichni, kdo se zajímají o sporty a outdoorovou tématiku, protože právě na tato témata se festival zaměřuje, promítají se na něm dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale i cestopisné filmy. Ty nás zavádějí do různých míst naší planety a ukazují mentalitu a kulturu tamních obyvatel.

outdoorové filmyDiváci tak mají prostřednictvím filmů možnost nahlédnout do prostředí, kam se běžný smrtelník nedostane. Navíc v sobě filmy často nesou i velký sociální a citový náboj. Festivalu se pravidelně účastní čeští, slovenští a zahraniční autoři, filmová studia, národní televize i soukromé televizní společnosti, a to v profesionální i amatérské rovině. To, co diváci uvidí, je skutečnost, která se odehrála, proto jsou filmy jedinečné a neopakovatelné.

A na co že vás to chceme nalákat? Zkuste třeba průřez filmovými kategoriemi – cestopisný Tieň jaguára, horolecký Changabang, vodní dobrodružný Canyoning Ticino či extrémní sportovní film Dobrá lajna. Vstupenky za 50 Kč pořídíte před zahájením projekcí přímo na místě.
18. Mezinárodní festival outdoorových filmů & Tourfilm 2020

9.10.
5.12.
18. Mezinárodní festival outdoorových filmů & Tourfilm 2020

Mezinárodní festival outdoorových filmů je největším soutěžním putovním filmovým festivalem outdoorových sportovních, dobrodružných, adrenalinových a cestopisných filmů ve svém žánru i rozsahu v České republice i ve světě. Součástí festivalu je také již tradiční fotosoutěž.