Úvod > Aktuality > Listopadové akce na zámku Sychrov budou bavit malé i velké
Listopadové akce na zámku Sychrov budou bavit malé i velké
"> "> "> ">
Památky

Listopadové akce na zámku Sychrov budou bavit malé i velké

  • Vydáno23. listopadu 2019
Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámecké pokoje jsou zařízeny původním nábytkem, obrazy a dalšími doplňky; většina místností také vyniká bohatou řezbářskou výzdobou. Od listopadu do března je zde otevřeno po celý týden, včetně pondělí a prohlídky pro jednotlivce se konají v následujících časech: 10.30, 11.30, 13.00, 14.00 hodin. Mimo to se až do konce listopadu konají na zámku akce pro malé i velké návštěvníky.
sychrov pohádkyPro rodiny s dětmi, ale i dospělé, si správa zámku Sychrov připravila na konec listopadu pohádkové prohlídky zámku, a to o víkendu 23. a 24. 11. 2019.  V tyto listopadové dny se v zámeckých komnatách odehraje pohádka:  Jak (ne)provdat princeznu. Zažijete pohádkové prohlídkys pohádkovým příběhem na motivy klasické české pohádky. Prohlídkyse konají vždy v 10, 11, 13, 14 a 15 hodin. Jednodtné vstupné na tyto prohlídky činí 180 korun.
 
 
zima na sychrově
Kouzlo zámku zpřístupněného v zimě zažijete 28. 11. na přednášce v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Dozvíte se ozajímavosti o životě na Sychrově v zimním období v době posledních Rohanů, jejich zvyky, tradice na základě vzpomínek druhorozené dcery posledního majitele hraběnky Marguerite Kottulinsky – Rohan. Od 18:00 hodin přednáší ředitel Územní památkové správy na Sychrově a kastelán zámku Sychrova PhDr. Miloš Kadlec.
 
Sychrov betlém
Tradiční vánoční trhy s ukázkami řemesel a prodejem tradičního zboží připravují na Sychrově první adventní víkend, v sobotu 30. 11. a v neděli 1. 12. 2019. Jedná se o tradiční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží a bohatým programem pro děti i dospělé. Vánoční atmosféru umocní i betlém v nádvoří. Stejně jako v loňském roce bude prodloužena sobotní otevírací doba tržiště do 18.00 hodin. Pro nejmenší na zámku nabízí dětské „čertovské“ prohlídky po oba dva dny, vždy 10, 11, 12, 14 a 15 hodin. Vzhledem k omezené kapacitě prohlídek je možné zakoupit vstupenky v předprodeji na webu e-vstupenka.cz​. Dospělí mají možnost "běžné" prohlídky vánočně vyzdobeného zámku.
Adventní trhy na Sychrově

26.11.
Adventní trhy na Sychrově

Tradiční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží a bohatým programem pro děti i dospělé.

Zámecký park Sychrov – unikátní sbírka dřevin

Zámecký park Sychrov – unikátní sbírka dřevin

U romantického novogotického zámku Sychrov se rozprostírá rozlehlý anglický park, který po roce 1820 založil první z rodu Rohanů, kníže Charles Alain de Rohan, pro kterého bylo sbírat rostliny vášní. V letech 1840 až 1850 zde vysázel nejvíce dřevin, podle dokladů 398 jehličnanů a 1495 listnáčů.

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl