ÚvodAktualityV červenci začíná Sedmihorské léto 2024: vystoupí hvězdy hereckého a hudebního nebe
Kultura

V červenci začíná Sedmihorské léto 2024: vystoupí hvězdy hereckého a hudebního nebe

  • 26. června 2024
Hudební a divadelní festival Sedmihorské léto letos v červenci a v srpnu uvede deset samostatných akcí. V romantickém prostředí pod Troskami si užijete koncerty, divadlo, zábavnou talk show i jógový kemp! Podívejte se s portálem Kudy z nudy, co vše letos pořadatelé připravili.
Sedmihorské léto 2024 odstartuje 1. července a skončí 22. srpna. Jeho devizou je, že se neodehrává v jednom dni, ale kulturní vyžití přináší svým příznivcům po celé léto. Ani letos tomu nebude jinak. Vystoupí mnoho hvězd hudebního i hereckého nebe. 
 

Divadelní Sedmihorské léto

Už tradičně je festival protkán velkými jmény. Letos se poprvé na prknech v Sedmihorkách u Turnova objeví oblíbená Iva Janžurová se svým představením Pusťte mě ven. Po jejím boku jí bude sekundovat dcera (a zároveň režisérka představení) Sabina Remundová. Toto představení Sedmihorské léto 2024 otevře v pondělí 1. července.

V dalších divadelních představeních pak uvidíte Janu Paulovou, Václava Vydru, Simonu Stašovou, Jiřího Vlasáka, Ladislava Freje. V talk show pak neopakovatelnou Halinu Pawlowskou a hvězdu stand-upů Simonu.
 

Hudební Sedmihorské léto

Hvězdná jména ale nese také sekce hudební – Richard Müller s jeho nezapomenutelnými ikonickými hity, pod taktovkou Martina Kumžáka vystoupí MoonDance Orchestra a Filharmonie Hradec Králové s naprosto dokonalým projektem Michael Jackson Symphony – zpěvu se ujmou Dasha, Naďa Wepperová, Dušan Kollár a Dušan Marko – a vězte, že pokud zavřete oči, uslyšíte Michaela Jacksona!

Dalšími peckami jsou bezesporu Pavel Šporcl s projektem Feeling Good, kdy ve neobvyklých aranžích zazní velké světové rockové a jazzové hity. Výjimkou nebudou sklady od Led Zepelin, The Who, Pink Floyd, G.Gershwina či Porga a mnohých dalších.

Hudební třešničkou pak bude koncert plný nostalgie a všem známých písní Karla Gotta v projektu Můj vzor, Božský Karel – Kristián Šebek zpívá písně Karla Gotta. Tento mladý muž láme rekordy v návštěvnosti.

Součástí Sedmihorského léta je i Jóga kemp, který je v plánu od 20. do 21. července. 
 

Vstupenky na Semihorské léto

Sedmihorské léto pro letošní rok připravilo několik novinek. Těmi jsou především VIP vstupenky, kde se mohou diváci těšit nejen na nejbližší kulturní zážitek z prvních řad, ale také na vybavení pro příjemnější sezení či welcome drink. Vstupenky také mohou diváci vybírat z několika sektorů, kde se liší cena, přičemž festival myslel na všechny a aby udělal kulturu ještě dostupnější, nabízí vstupenky také tradičně bez místenek, na které dosáhne opravdu každý. I letos si mohou zájemci zakoupit zvýhodněnou permanentku i s místenkou. Pokud přestavení není vyprodané, v den akce lze zakoupit dětskou vstupenku za 140 Kč pro děti do 140 cm a s 30% slevou pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P. 

Koncerty a divadelní představení začínají od 20 hodin, areál je otevřen o hodinu a půl dříve. Akce se konají za každého počasí, je vhodné se vzhledem k počasí vybavit adekvátním oblečením, dekou, pláštěnkou dle vlastního uvážení. Hlediště je částečně zastřešeno.
Sedmihorské léto 2024

25. 7.
Sedmihorské léto 2024

Tradiční hudební a divadelní Sedmihorské léto je po roce opět tady. Na deseti akcích si během letních prázdnin přijdou na své příznivci všech žánrů i divadla, mladší i ti s více křížky.

Když milujete Český ráj: skalní města, hrady a filmové pohádky

Když milujete Český ráj: skalní města, hrady a filmové pohádky

Protože legendární ráj zatím nikdo neobjevil, Češi si stvořili vlastní: chráněná krajinná oblast Český ráj byla vyhlášena 1. března 1955, jako vůbec první CHKO v Česku. Úžasná krajina pískovcových skalních měst, kaňonů a roklí, mokřadů, romantických zřícenin a pohádkových hradů stojí za bližší seznámení. Která místa byste neměli na svých toulkách vynechat?

Autocamp Sedmihorky v Českém ráji Ubytování

Autocamp Sedmihorky v Českém ráji

Na úpatí Hruboskalského skalního města, v pomyslném srdci chráněné krajinné oblasti Český ráj, se rozkládá kemp Sedmihorky. Ubytovat se zde můžete ve vlastním stanu, chatkách i karavanech, nebo v indiánském týpí. Kemp se stal kempem roku 2023, vyhrál i dílčí ocenění nejlepší kemp pro rodiny s dětmi.

Pěší okruh Hruboskalskem

Pěší okruh Hruboskalskem

Vydejte se na výlet oblíbeným skalním městem Českého ráje! Výlet je dlouhý 14 km a jeho trasa vás povede z Turnova kolem hradu Valdštejn, přes Arboretum Bukovina a Mariánskou vyhlídku na parkoviště pod Valdštejnem a zpět do Turnova.

Hruboskalské skalní město Příroda

Hruboskalské skalní město

Mezi hradem Valdštejn a zámkem Hrubá Skála nedaleko Turnova v Českém ráji se nachází oblast zvaná jako Hruboskalské skalní město. Pověstmi opředené skalní město nabízí nevšední zážitky pro horolezce i laiky na více než 400 věžích, jejichž nejvyšší dosahuje až do výše 50 metrů.

Dětská lesní naučná stezka Sedmihorky Příroda

Dětská lesní naučná stezka Sedmihorky

Naučná stezka pro malé i velké návštěvníky má 17 zastavení. Na každém zastavení je připraven nějaký úkol či hádanka. Můžete si zahrát na dřevěný xylofon, zahrát si na zvířátka, obkreslit si listy stromů a další.

Vyhlídka u Lvíčka na Hruboskalsku Příroda

Vyhlídka u Lvíčka na Hruboskalsku

Výhled do nitra skal na Hruboskalsku si vychutnáte z vyhlídky u Lvíčka. Jedná se o jednu z nejkrásnějších vyhlídek v oblasti.

Sedmihorské mokřady v Českém ráji Příroda

Sedmihorské mokřady v Českém ráji

Mokřady v nivě Libuňky jsou domovem vzácných rostlin a živočichů. Zapáleným ochráncům přírody se zde povedlo vzkřísit vzácný biotop, který v minulosti zkoušeli zemědělci přetvořit na ornou půdu. Na cca 6 hektarech našli mimo jiné útočiště i vzácní ptáci.

Další aktuality

V Kryštofově Údolí se chystá tradiční Údolská pouť

V malebné vesničce Kryštofovo Údolí se o víkendu 27. až 28. července 2024 bude konat tradiční Údolská pouť. Vesnička pod Ještědem vás zve na stánky s tradičními řemesly, gastronomické lahůdky, bohatý duchovní i kulturní program s doprovodným tržištěm.
25. červenec 2024 11:00
Kultura, Liberecký kraj

Zámek Frýdlant nabízí dětem speciální dětské prohlídky

Pokud se chcete dozvědět zajímavé informace o životě na hradě nebo o bojích v době 30leté války navštivte frýdlantský hrad a zámek. Prohlídka je tu přizpůsobena i pro ty nejmenší. Na státním hradu a zámku ve Frýdlantě nabízí celoročně speciální okruh – několik místností, kde mohou děti vidět, jak se dříve žilo a hospodařilo. Potkají se s nevšedním domácím mazlíčkem dcer posledních majitelů, projdou se po slavnostním schodišti a navštíví soukromé části, které obývala poslední majitelka panství. Prohlídku zakončí v dětském pokoji, kde si prohlédnou hračky zámeckých dětí. Prohlídku není nutné rezervovat.
25. červenec 2024 8:00
Památky, Liberecký kraj

Co dělat, když prší: 10 tipů z regionu Český ráj

V Českém ráji zažijete vždy dny bez nudy! Region umí skvěle zabavit návštěvníky, i když prší. Můžete navštívit hned několik krásných zámků, zajímavých muzeí, nebo hradů. Ideálním tipem pro deštivé dny v Českém ráji jsou pak Bozkovské dolomitové jeskyně.
23. červenec 2024 18:00
Zážitky, Liberecký kraj

Benátská noc se letos opět chystá v Liberci!

Benátská! je každoroční festival rockové hudby s mnoha doplňkovými sportovními a zábavnými akcemi. Festival se od 25. do 28. července 2024 uskuteční ve sportovním areálu v libereckém Vesci. Na třech pódiích se vám představí ti nejlepší z české a slovenské hudební scény, i známí zahraniční interpreti a kapely.
23. červenec 2024 12:00
Kultura, Liberecký kraj

Vyrazte vlakem na nostalgickou dovolenou u Máchova jezera

Už víte, kam letos pojedete na dovolenou? Jestliže ještě nemáte pevné plány, pojďte se s portálem Kudy z nudy podívat, na místo, kam dnešní rodiče jezdili jako děti a dodnes na ně s láskou vzpomínají: k Máchovu jezeru. Užijete si zde nejen báječné koupání, ale také vodní atrakce nebo jízdy na lodi.
23. červenec 2024 10:00
Letní sporty, Liberecký kraj

U Chrastavy se bude dobývat Wothanburg

Každoročně v druhé polovině července se na dvorci Curia Vitkov v Horním Vítkově u Chrastavy můžete zúčastnit akce nazvané tradičně Dobývání. I letos během dvoudenního programu 20. a 21. 7. 2024 spatříte a vyzkoušíte si historická řemesla raného středověku, projdete ležení, ve kterém poznáte, jak bydleli na taženích naši předci. Během lučištnického turnaje můžete fandit vybranému střelci a samozřejmě po oba dva dny zažijete rekonstrukci bitvy – obléhání opevnění z 12. století na pozadí chmurného závěru životního příběhu Selského knížete Soběslava II.
20. červenec 2024 9:56
Zážitky, Liberecký kraj

Dny lidové architektury lákají do Libereckého kraje

Již podvanácté budou moci lidé o víkendu 20. a 21. července 2024 navštívit ve Dnech lidové architektury celkem 15 objektů spojených s tradičními řemesly a výrobou. Letošní ročník vás zavede do často veřejnosti nepřístupných objektů, které můžete zdarma navštívit jen v tomto víkendu. Těšit se můžete na divadelní a folklorní vystoupení či výstavy a tematické přednášky, to vše v originálním prostředí roubených chalup, mlýnů, statků, hostinců nebo papírny.
16. červenec 2024 16:00
Památky, Liberecký kraj

Pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu a skvělou zábavu nejen v Harrachově

Kdo má rád pivo, ten si o prázdninách může vybrat hned z několika festivalů a slavností. Na všech vás čeká hudba, pivní soutěže, zábava a hlavně ochutnávky zajímavých piv z mnoha desítek malých i velkých pivovarů.
15. červenec 2024 15:23
Gurmánská turistika, Liberecký kraj