Úvod > Aktuality > Liberec se stal Evropským městem sportu 2012
Liberec se stal Evropským městem sportu 2012
">
Zážitky

Liberec se stal Evropským městem sportu 2012

  • Vydáno7. října 2011
Liberec je druhým českým městem, jemuž se podobného ocenění od Asociace evropských měst sportu (ACES) dostalo. Tím prvním byla Praha, která získala titul Hlavní město sportu 2010.
Liberecká radnice věří, že ocenění pomůže Liberci v propagaci nejen v rámci Evropské unie, ale i ve světě, přiláká návštěvníky a získá lidi pro pořádání sportovních akcí. Liberec se příští rok objeví ve společnosti italské Florencie nebo britského Prestonu. Rozhodla o tom hodnoticí komise. Tituly uděluje ACES pod záštitou Evropské komise každý rok ve třech kategoriích městům do 25 tisíc do 500 tisíc obyvatel a metropolím.

Liberec se chce zaměřit i na vrcholový sport, ale hlavně podporuje sportování obyvatel včetně dětí, seniorů nebo postižených. Liberec je skutečně městem sportu a hlavně v oblasti zimních sportů se i infrastrukturou snaží nabídnout maximum.
Skiareál Ještěd – hory za rohem

Skiareál Ještěd – hory za rohem

Skiareál Ještěd – to pravé místo pro aktivní trávení volného času jak v zimě tak v létě. Skareál je vhodný pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku. Lyžařské středisko je položeno ve výšce 540 až 1012 metrů nad mořem.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl