Úvod > Aktuality > Pohádkový park na zámku Sychrov o víkendu zaplní děti
Pohádkový park na zámku Sychrov o víkendu zaplní děti
"> ">

Pohádkový park na zámku Sychrov o víkendu zaplní děti

Vydáno 22. května 2018 Zážitky
Tento víkend zaplní zámecký park na Sychrově dětský smích. Pro děti bude připravena cesta parkem s několika zastaveními, kde budou plnit úkoly od pohádkových postav. Chybět nebudou princezny, víly nebo loupežníci. Za splnění všech úkolů dostane každý dětský účastník malý dárek. Součástí akce je i oblíbená "Čokoládová bitva". Akce trvá po oba dny (26. a 27. května) od 9 do 17 hodin.

RytířZámecký park na Sychrově se o víkendu 26. a 27. května promění v místo, kde se děti doslova vyřádí při plnění soutěžních úkolů. Zúčastněte se i vy se svými ratolestmi dětského dne plného soutěží, her a různých pohadkových postav. I letos se můžete těšit na "čokoládovou bitvu", která je nejen u dětí velice oblíbená.

Pro děti bude připravena cesta parkem s několika zastaveními, kde budou děti plnit úkoly od pohádkových postav. Chybět nebudou princezny, víly nebo loupežníci. Za splnění všech úkolů dostane každý dětský účastník malý dárek.

Na zámku potom doporučujeme výstavu panenek nazvanou Z dětských pokojíčků. Kolekce sběratelky Svatavy Jakoubkové se rozrostla natolik, že kromě své stálé expozice ve Smržovce mohla pro letošní rok připravit výstavu v jednom ze zámeckých pokojů na Sychrově.

Zámecký park Sychrov - unikátní sbírka dřevin

Zámecký park Sychrov - unikátní sbírka dřevin

U romantického novogotického zámku Sychrov se rozprostírá rozlehlý anglický park, který po roce 1820 založil první z rodu Rohanů, kníže Charles Alain de Rohan, pro kterého bylo sbírat rostliny vášní. V letech 1840 až 1850 zde vysázel nejvíce dřevin, podle dokladů 398 jehličnanů a 1495 listnáčů.

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.