Úvod > Aktuality > Podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech se blíží

Podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech se blíží

Vydáno 12. září 2019 Životní styl
Oblíbený podzimní veletrh Zahrada Čech, který patří mezi největší výstavy svého druhu nejen na Severu Čech, vstupuje letos do svého 43. ročníku. Výstava zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody bude tradičně trvat 9 dní - od 13. 9. do 21. 9. 2019. Návštěvníci se mohou těšit na pestrost v sortimentu jednotlivých vystavovatelů, řadu novinek i bohatý kulturní program.
Zahrada ČechZahrada Čech v Litoměřicích, největší výstava svého druhu nejen na severu Čech zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody, odstartuje v pátek 13. září na litoměřickém výstavišti.

Výstava nabídne vyhledávaný sortiment, zejména venkovních i pokojových rostlin, trvalek, keřů, ovocných stromů i balkonových květin. V nabídce budou i cibuloviny, sadba či osiva.

ZahradniceLangerovo zahradnictví opět pro návštěvníky chystá ukázkový záhon různých odrůd Jiřin, které budou na výstavě také k zakoupení. Nově se bude v letošním roce na výstavě prezentovat hobbymarket Obi s vyvýšenými záhony a květinami. Chybět nebude řada prodejců nabízející kvalitní český česnek či sazenice jahod. Pro návštěvníky zahradníky bude v nabídce také kvalitní kované nářadí značky Dewit. Zahradnický sortiment doplní také vše potřebné okolo domu, chalupy či zahrady. Vystavovatelé a prodejci nabídnou solární systémy, kotle na pevná paliva, dveře a zárubně, vodovodní sloupky, nádrže na dešťovou vodu, čističky odpadních vod, šachty či sklepy Kellari.

Otevřeno bude po dobu devíti dní až do soboty 21. září, denně od 9 do 17 hodin. Vstupné činí 150 Kč pro dospělého, děti, studenti, důchodci a držitelé průkazů ZTP a TP zaplatí 100 Kč, rodinné vstupné dva dospělí a dvě děti činí 300 Kč. Povolen vstup sem mají i vaši čtyřnozí kamarádi.
 

Doprovodný program Zahrady Čech

Zahrada ČechPo celou dobu bude Zahradu Čech provázet bohatý a zajímavý doprovodný program, nejen na hlavním pódiu, jak jsou návštěvníci zvyklí, ale také po celém areálu výstaviště. Motto výstavních expozic v tomto roce zní: „Přijela k nám pouť“. Expozice plné zeleniny, ovoce i květin tak budou doplněny o pouťové prvky, jak například dřevěný kolotoč, střelnici, lodičky či kolo štěstí. Výstavu bude doprovázet bohatý a zajímavý kulturní program.

Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Františka Nedvěda, Jaroslava Uhlíře, Yvetty Blanarovičové, Josefa Zocha, Vinšovanky a mnoha dalších.

Soutěže budou probíhat jak tradičně na podiu v rámci kulturního programu, tak ve vybraných pavilonech. Podrobné informace ksoutěžím návštěvníci obdrží v infostánku vedle pavilonu A.
Výstava Zahrada Čech 2020

11.9.
19.9.
Výstava Zahrada Čech 2020

Letosse koná již 44. ročník podzimního veletrhu Zahrada Čech, který patří mezi největší výstavy svého druhu nejen na Severu Čech je zaměřen na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody. Letos bude probíhat vše ve velkém stylu!

Chráněná krajinná oblast České středohoří

Chráněná krajinná oblast České středohoří

CHKO České středohoří má rozlohu 1063 km² a rozprostírá se na severu Čech, po obou březích dolního toku české části Labe. Na první pohled zdaleka upoutá dynamickým reliéfem tvořeným zvlněným pásmem kuželů a kup sopečných vyvřelin, často zakončených ruinou středověkého panského sídla.

Biskupské i veletržní Litoměřice

Biskupské i veletržní Litoměřice

Historickou slávu královských Litoměřic připomínají gotické, renesanční i barokní stavby, chráněné v městské památkové rezervaci. Téměř všechny je naleznete v historickém městském jádru, které je ohraničené z velké části dochovaným gotickým opevněním.

Další aktuality

2.6.
2020
Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Severozápadní Čechy

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Severozápadní Čechy

Severozápadní Čechy | Památky
27.5.
2020
#světovéČesko a Ústecký kraj

#světovéČesko a Ústecký kraj

Severozápadní Čechy | Památky