Úvod > Aktuality > Podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech se blíží
Podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech se blíží
"> "> ">

Podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech se blíží

Vydáno 8. září 2020 Životní styl
Oblíbený podzimní veletrh Zahrada Čech, který patří mezi největší výstavy svého druhu nejen na Severu Čech, vstupuje letos do svého 44. ročníku. Výstava zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody bude tradičně trvat 9 dní - od 11. 9. do 19. 9. 2020. Návštěvníci se mohou těšit na pestrost v sortimentu jednotlivých vystavovatelů, řadu novinek i bohatý kulturní program.
Zahrada ČechZahrada Čech v Litoměřicích, největší výstava svého druhu nejen na severu Čech zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody, odstartuje v pátek 11. září na litoměřickém výstavišti.

Výstava nabídne vyhledávaný sortiment, zejména venkovních i pokojových rostlin, trvalek, keřů, ovocných stromů i balkonových květin. V nabídce budou i cibuloviny, sadba či osiva.

ZahradniceLangerovo zahradnictví opět pro návštěvníky chystá ukázkový záhon různých odrůd Jiřin, které budou na výstavě také k zakoupení. Chybět nebude řada prodejců nabízející kvalitní český česnek či sazenice jahod. Pro návštěvníky zahradníky bude v nabídce také kvalitní zahradní nářadí. Zahradnický sortiment doplní také zahradní technika, hnojiva, postřiky a vše potřebné okolo domu, chalupy či zahrady. Vystavovatelé a prodejci nabídnou solární systémy, kotle na pevná paliva, dveře a zárubně, vodovodní sloupky, nádrže na dešťovou vodu nebo čističky odpadních vod.

Otevřeno bude po dobu devíti dní až do soboty 19. září, denně od 9 do 17 hodin. Vstupné činí 150 Kč pro dospělého, děti, studenti, důchodci a držitelé průkazů ZTP a TP zaplatí 120 Kč, rodinné vstupné dva dospělí a dvě děti činí 350 Kč. Povolen vstup sem mají i vaši čtyřnozí kamarádi.
 

Doprovodný program Zahrady Čech

Zahrada ČechPo celou dobu bude Zahradu Čech provázet bohatý a zajímavý doprovodný program, nejen na hlavním pódiu, jak jsou návštěvníci zvyklí, ale také po celém areálu výstaviště. Motto výstavních expozic v tomto roce zní: „Farmářské trhy ve velkém“. Čekejt eproto expozice plné zeleniny, ovoce, bylinek i květin. Výstavu bude doprovázet bohatý a zajímavý kulturní program.

Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení No Name LT, Standu Hložka, Heidi Janků, Elán revival, Vláďu Hrona, Milana Drobného, Petra Koláře a mnoha dalších. Nebudouchybět ani dechovky - Vinšovanka a Babouci.

Soutěže budou probíhat jak tradičně na podiu v rámci kulturního programu, tak ve vybraných pavilonech. Podrobné informace ksoutěžím návštěvníci obdrží v infostánku vedle pavilonu A.
Biskupské i veletržní Litoměřice

Biskupské i veletržní Litoměřice

Historickou slávu královských Litoměřic připomínají gotické, renesanční i barokní stavby, chráněné v městské památkové rezervaci. Téměř všechny je naleznete v historickém městském jádru, které je ohraničené z velké části dochovaným gotickým opevněním.

Chráněná krajinná oblast České středohoří

Chráněná krajinná oblast České středohoří

CHKO České středohoří má rozlohu 1063 km² a rozprostírá se na severu Čech, po obou březích dolního toku české části Labe. Na první pohled zdaleka upoutá dynamickým reliéfem tvořeným zvlněným pásmem kuželů a kup sopečných vyvřelin, často zakončených ruinou středověkého panského sídla.

Další aktuality