Úvod > Aktuality > Podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech se blíží
Podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech se blíží
"> "> ">
Životní styl

Podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech se blíží

  • Vydáno8. září 2021
Oblíbený podzimní veletrh Zahrada Čech, který patří mezi největší výstavy svého druhu nejen na Severu Čech, vstupuje letos do svého 45. ročníku. Výstava zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody bude letos trvat 5 dní – od 10. 9. do 15. 9. 2021. Návštěvníci se mohou těšit na pestrost v sortimentu jednotlivých vystavovatelů, řadu novinek i bohatý kulturní program.
Zahrada ČechZahrada Čech v Litoměřicích, největší výstava svého druhu nejen na severu Čech zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody, odstartuje v pátek 10. září na litoměřickém výstavišti.

Výstava nabídne vyhledávaný sortiment, zejména venkovních i pokojových rostlin, trvalek, keřů, ovocných stromů i balkonových květin. V nabídce budou i cibuloviny, sadba či osiva.

ZahradniceLangerovo zahradnictví opět pro návštěvníky chystá ukázkový záhon různých odrůd Jiřin, které budou na výstavě také k zakoupení. Chybět nebude řada prodejců nabízející kvalitní český česnek či sazenice jahod. Pro návštěvníky zahradníky bude v nabídce také kvalitní zahradní nářadí. Zahradnický sortiment doplní také zahradní technika, hnojiva, postřiky a vše potřebné okolo domu, chalupy či zahrady. Vystavovatelé a prodejci nabídnou solární systémy, kotle na pevná paliva, dveře a zárubně, vodovodní sloupky, nádrže na dešťovou vodu nebo čističky odpadních vod.

Otevřeno bude po dobu pěti dní až do středy 15. září, denně od 9 do 17 hodin. Vstupné činí 150 Kč pro dospělého, děti, studenti, důchodci a držitelé průkazů ZTP a TP zaplatí 120 Kč, rodinné vstupné dva dospělí a dvě děti činí 350 Kč. Povolen vstup sem mají i vaši čtyřnozí kamarádi.
 

Doprovodný program Zahrady Čech

Zahrada ČechPo celou dobu bude Zahradu Čech provázet bohatý a zajímavý doprovodný program, nejen na hlavním pódiu, jak jsou návštěvníci zvyklí, ale také po celém areálu výstaviště.

Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení No Name LT, Moniky Absolonové, Josefa Vágnera, Petrů Janů, Yo Yo Band, Markétu Konvičkovou i dechovky Vinšovanka či Babouci z jižních Čech a mnoha dalších.

Soutěže budou probíhat jako tradičně na podiu v rámci kulturního programu, tak ve vybraných pavilonech. Těšit se můžete na páteční vyhlášení Regionální potraviny Ústeckého kraje 2021, sobotní finále Letní kulinářské soutěže s časopisem Receptář, nedělní vyhodnocení soutěží časopisu Zahrádkář o největší výpěstek, největší kuriozitu a Křišťálové jablko. V pondělí budou příchozí svědky finále soutěže Zelí roku 2021 a v úterý se můžete těšit na Den s Babouky. Středa bude patřit Yo Yo Bandu a Českému rozhlasu.
Biskupské i veletržní Litoměřice

Biskupské i veletržní Litoměřice

Historickou slávu královských Litoměřic připomínají gotické, renesanční i barokní stavby, chráněné v městské památkové rezervaci. Téměř všechny je naleznete v historickém městském jádru, které je ohraničené z velké části dochovaným gotickým opevněním.

Chráněná krajinná oblast České středohoří

Chráněná krajinná oblast České středohoří

CHKO České středohoří má rozlohu 1063 km² a rozprostírá se na severu Čech, po obou březích dolního toku české části Labe. Na první pohled zdaleka upoutá dynamickým reliéfem tvořeným zvlněným pásmem kuželů a kup sopečných vyvřelin, často zakončených ruinou středověkého panského sídla.

Další aktuality

24.9.
2021
Květy jiřinek ozdobí zámek Velké Březno

Květy jiřinek ozdobí zámek Velké Březno

Severozápadní Čechy | Památky
21.9.
2021
 Děčínská zoo rozmnožila vzácného jelínka z Filipín

Děčínská zoo rozmnožila vzácného jelínka z Filipín

Severozápadní Čechy | Příroda
14.9.
2021
Přijďte o víkendu zažít Litoměřické vinobraní

Přijďte o víkendu zažít Litoměřické vinobraní

Severozápadní Čechy | Gurmánská turistika