Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech
Nenechte si ujít podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech
"> "> ">
Životní styl

Nenechte si ujít podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech

  • Vydáno10. září 2022
Oblíbený podzimní veletrh Zahrada Čech, který patří mezi největší výstavy svého druhu nejen na Severu Čech, vstupuje letos do svého 46. ročníku. Výstava zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody letos trvá 6 dní – od 9. 9. do 14. 9. 2022. Návštěvníci se mohou těšit na pestrost v sortimentu jednotlivých vystavovatelů, řadu novinek i bohatý kulturní program.
Zahrada ČechZahrada Čech v Litoměřicích, největší výstava svého druhu nejen na severu Čech zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody, odstartovala v pátek 9. září na litoměřickém výstavišti a bude pokračovat až do středy 14. září 2022. Brány výstaviště jsou otevřeny každý den mezi 9:00 a 17:00. Výstava nabízí vyhledávaný sortiment, zejména venkovních i pokojových rostlin, trvalek, keřů, ovocných stromů i balkonových květin. V nabídce budou i cibuloviny, sadba či osiva.

Příjemným krokem pro návštěvníky je zajištění kyvadlové dopravy zdarma tam i zpět, a to z autobusového nádraží a z horního nádraží.

ZahradniceLangerovo zahradnictví opět pro návštěvníky chystá ukázkový záhon různých odrůd Jiřin, které budou na výstavě také k zakoupení. Chybět nebude řada prodejců nabízející kvalitní český česnek či sazenice jahod. Pro návštěvníky zahradníky bude v nabídce také kvalitní zahradní nářadí. Zahradnický sortiment doplní také zahradní technika, hnojiva, postřiky a vše potřebné okolo domu, chalupy či zahrady. Vystavovatelé a prodejci nabídnou solární systémy, kotle na pevná paliva, dveře a zárubně, vodovodní sloupky, nádrže na dešťovou vodu nebo čističky odpadních vod.

Otevřeno je po celoudobu výstavy až do středy 14. září, denně od 9:00 do 17:00 hodin. Vstupné činí 160 Kč pro dospělého, děti, studenti, důchodci a držitelé průkazů ZTP a TP zaplatí 130 Kč, rodinné vstupné dva dospělí a dvě děti činí 400 Kč. Povolen vstup sem mají i vaši čtyřnozí kamarádi.
 

Doprovodný program Zahrady Čech

Zahrada ČechPo celou dobu bude Zahradu Čech provázet bohatý a zajímavý doprovodný program, nejen na hlavním pódiu, jak jsou návštěvníci zvyklí, ale také po celém areálu výstaviště. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Jakuba Smolíka, Leony Machálkové, Petra Rezka, Jitky Zelenkové, Josefa Vágnera, Pavla Vítka, Davida Deyla, Marcela Zmožka nebo Stanislava Hložka a mnoha dalších.

Soutěže budou probíhat jako tradičně na podiu v rámci kulturního programu, tak ve vybraných pavilonech. Těšit se můžete na sobotní finále kulinářské soutěže s časopisem Receptář o nejlepší chlebíček, nedělní vyhodnocení soutěží časopisu Zahrádkář o největší výpěstek, největší kuriozitu a Křišťálové jablko. V pondělí budou příchozí svědky finále soutěže Zelí roku 2022 a v úterý se můžete těšit na Den s Babouky. Poslední den veletrhu má podtitul den s Českým rozhlasem.
Biskupské i veletržní Litoměřice

Biskupské i veletržní Litoměřice

Historickou slávu královských Litoměřic připomínají gotické, renesanční i barokní stavby, chráněné v městské památkové rezervaci. Téměř všechny je naleznete v historickém městském jádru, které je ohraničené z velké části dochovaným gotickým opevněním.

Chráněná krajinná oblast České středohoří

Chráněná krajinná oblast České středohoří

CHKO České středohoří má rozlohu 1063 km² a rozprostírá se na severu Čech, po obou březích dolního toku české části Labe. Na první pohled zdaleka upoutá dynamickým reliéfem tvořeným zvlněným pásmem kuželů a kup sopečných vyvřelin, často zakončených ruinou středověkého panského sídla.