Úvod > Aktuality > Letecký den v Roudnici se uskuteční poslední víkend v červnu
Letecký den v Roudnici se uskuteční poslední víkend v červnu
">
Zážitky

Letecký den v Roudnici se uskuteční poslední víkend v červnu

  • Vydáno23. června 2017
Memorial Air Show, patří k průkopníkům takových podniků na území naší republiky, se uskuteční na letišti v Roudnici nad Labem o víkendu 24. a 25. června. Tato akce si mimo jiné připisuje některá prvenství v konkurenci jiných leteckých dnů. Jako jedinou takovou akci navštěvuje pravidelně například hlava státu a to již od roku 1991, kdy tradice show vznikla. Roudnické nebe jako první přivítalo v novodobých dějinách legendární letoun Spitfire, který je již stálicí českého nebe. A takových nej má roudnické letiště řadu.
V programu letošního ročníku Memorial Air Show se opět představí nejen historické letouny, ale i současná letecká technika včetně vojenské. Letový program v sobotu i neděli začíná od 13:00, avšak doporučujeme vám naplánovat si příjezd na roudnické letiště již mezi 9:00 a 11:00. Akce se koná od roku 1991 jednou za dva roky, již tradičně pod záštitou prezidenta republiky a hejtmana Ústeckého kraje. Motem tohoto ročníku je 100. výročí začátku používání letectva jako bojového prostředku, 100. výročí vstupu USA do první světové války, 75. výročí vstupu USA do leteckých bojů v Evropě a 100. výročí vítězné bitvy Československých legií u Zborova.

Stejně tak, jak tomu bylo u velice zdařilé akce v roce 2015, je snahou organizátorů na tuto významnou letecko-společenskou akci pozvat zástupce všech států, které se zúčastnily leteckých bitev na evropském válečném nebi.