Úvod > Aktuality > Legendární Bonnie Tyler přijede do České republiky!
Legendární Bonnie Tyler prijede do Ceské republiky!
"> Legendární Bonnie Tyler prijede do Ceské republiky! "> Fanoušci budou mít možnost si od 22. do 25. 4. pripomenout její nejvetší hity naživo "> Písne Bonnie Tyler se staly inspirací i pro ceské autory a interprety
Kultura

Legendární Bonnie Tyler přijede do České republiky!

  • Vydáno26. února 2015
Jedna z největších legend světové pop rockové scény, majitelka nezaměnitelného "chrapláku", velšská zpěvačka Bonnie Tyler přijede na turné do České republiky. Fanoušci budou mít možnost si od 22. do 25. 4. připomenout její největší hity naživo, v atmosféře koncertní haly a za doprovodu její vlastní kapely.
BonnieCelkem si Bonnie Tyler v České republice naplánovala tři koncerty. Zpěvačka, která svou největší slávu zaznamenala v sedmdesátých a osmdesátých letech, patří společně s Tinou Turner mezi největší hvězdy ženského pop rocku. Její písně patří mezi nejzásadnější skladby světové hudby. Velmi často je můžeme slyšet v éteru rozhlasových stanic i dnes.

Její největší hit Total Eclipse of The Heart doslova trhal žebříčky všech světových hitparád. Singlu písně, kterou Tyler nahrála v roce 1983, se po celém světě prodalo více než devět milionu kopií. O rok později nahrála Tyler píseň I Need a Hero. Ta byla původně určena pro soundtrack filmu Footloose. Narozdíl od filmu ale nezapadla a stala se doslova hymnou současné mládeže. Třetí nejzásadnější písní zpěvačky je balada Its a Heartache. Tu sice nahrála ve stejný čas jako její kolegyně Juice Newton. Narozdíl od verze americké písničkářky v podání Tyler píseň porazila a okupovala ty nejvyšší pozice nejzásadnějších hitparád planety.

B. TylerPísně Bonnie Tyler se staly inspirací i pro české autory a interprety. Waldemar Matuška, Karel Gott i Marie Rottrová nazpívali v různých verzích píseň Its a Heartache. Mnozí si jistě vybaví chytlavý text Eduarda Krečmara s názvem Jen se hádej. Lucie Vondráčková zase boduje s písní Ať je jak vítr, v originále v pojetí Bonnie Tyler jako I Need a Hero.

Koncerty zpěvačky, která si podmanila miliony fanoušků na celém světě se uskuteční 22.4. v brněnském Bobycentru, 23.4. v Multifunkční aule Gong v Ostravě a konečně 25.4. v pražském Fóru Karlín. Vstupenky na koncert jsou již nyní v prodeji v síti Ticketportal.
Multifunkční aula Gong v Dolních Vítkovicích

Multifunkční aula Gong v Dolních Vítkovicích

Unikátní Plynojem postavený Vítkovickými železárnami v roce 1924 se proměnil v multifukční centrum, které je možné využít jak pro vzdělávací, kulturní a společenské akce, tak i pro konferenční, kongresové účely a výstavnictví. Po vyhlášené soutěži získal název Gong.