!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Ledová stěna ve Víru zahajuje tuto sobotu sezónu
Ledová stěna ve Víru zahajuje tuto sobotu sezónu
">
Zimní sporty

Ledová stěna ve Víru zahajuje tuto sobotu sezónu

Vydáno 23. ledna 2021
Ledová lezecká stěna ve Víru na Žďársku zahájí v sobotu 23. ledna 2021 letošní sezónu. Ledová stěna ve Víru se díky mrazivým dnům opět pokryla ledem, stejně jako už v předchozích letech, a je připravena pro ledolezce.
Ledová stěna VírJednu z ledových stěn naleznete v obci Vír na Českomoravské vrchovině v hlubokém údolí řeky Svratky, které poskytuje ideální podmínky k její tvorbě. Vírská ledová stěna je nejvyšším ledopádem v České republice a vůbec nejvyšším uměle vytvořeným ledovým útvarem v Evropě. Výška skály je 45 metrů, přičemž délka jednotlivých lezeckých cest se pohybuje v rozmezí 15 až 25 metrů. Délka lezeckých cest je 8 až 25 metrů (při běžném provozu), přičemž lezeckých cest zde najdete 10. Díky umělému osvětlení je možné i večerní a noční lezení. Pro velký zájem a omezenou kapacitu je nutné se na stěnu rezervovat pomocí webových stránek provozovatele.
 

Jak si lezení ve Víru rezervovat

lezecká stěna vírVe Víru je omezen vstup pro max. 20 osob. Zaledovaná plocha skal bude rozdělena na celkem 7 sportovišť (lezeckých cest). Každé sportoviště může být obsazeno pouze dvěmi osobami nebo více členy jedné rodiny. Shlukování osob je zakázáno.

Sportující jsou povini dodržovat min. 2 metry rozestupy. Každá osoba musí mít pro vstup potvrzenou online rezervaci, aby nedošlo k překročení kapacity. Vyzvednutí rezervovaného vybavení je možné pouze přes výdejní okénko. Lezení při těchto mimořádných pravidlech je doporučeno zkušenějším ledolezcům, kteří jsou zcela soběstační vědomostmi, znalostmi i materiálním vybavením a dokáží bezpečně lézt ve dvojici lanového družstva bez cizí kontroly a pomoci.
Ledová stěna Vír

Ledová stěna Vír

Ledová stěna je uměle vytvořený ledopád, uznaný jako cvičný terén ČHS, sloužící k nácviku ledového lezení. Nachází se v obci Vír na Českomoravské vrchovině v hlubokém údolí řeky Svratky.