Úvod > Aktuality > Lázně Velké Losiny dokončují nový termální park
Lázne Velké Losiny budují nový termální park
"> Lázne Velké Losiny budují nový termální park "> Bazény s lécivou minerální vodou nabídnou lidem jedinecnou možnost relaxace "> Výstavba unikátního termálního parku
Lázně a wellness

Lázně Velké Losiny dokončují nový termální park

  • Vydáno25. července 2015
Bazény s léčivou minerální vodou nabídnou lidem jedinečnou možnost relaxace a trávení dovolené v čistém prostředí Jeseníků. Komplex s devíti bazény naplněnými léčivou termální sirnou vodou, řadou atrakcí a výhledem na jesenické kopce bude v České republice jedinečný. Na první koupání v termálech se můžete těšit už začátkem srpna 2015. Od 1. 8. 2015 bude spuštěn zkušební provoz vnitřní části termálního parku pro veřejnost. Během následujícího měsíce bude probíhat dokončení venkovních bazénů.
Podobný vodní park s celoročním provozem dosud v České republice neexistuje. Areál vzniká na místě současného termálního koupaliště v areálu lázní. Venkovní i vnitřní bazény a dětská brouzdaliště naplněná výhradně léčivou vodou z místních termálních pramenů se budou rozkládat na ploše 2500 m2.

V Termálních lázních Velké Losiny začaly od září 2013 vzniká jedinečný termální park o rozloze 6000 m2, který v České republice nemá obdoby! Unikátní komplex venkovních i vnitřních bazénů a dětských brouzdališť bude naplněn výhradně léčivou vodou z místních termálních pramenů. Podobný vodní park s celoročním provozem dosud v České republice neexistuje. Investorem projektu jsou Lázně Velké Losiny.

KoupáníBazény v termálním parku budou naplněny stejnou termální minerální sirnou vodou, která je využívána při léčebných pobytech lázeňských hostů. Patří mezi nejkvalitnější v České republice a přispívá k relaxaci, uvolnění a při plavání i k posilování svalstva, zvyšuje ohebnost kloubů, odstraňuje křeče ve svalech a upravuje termoregulaci.

Účinek podporuje i teplota vody okolo 36 stupňů Celsia. V těchto souvislostech představuje Termální park v Lázních Velké Losiny i důležité rozšíření nabídky Jeseníků turistům, kteří sem přijíždějí za odpočinkem.

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě zde najdete stovky dobře značených tras jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč je navštívit i v zimě.

Lázeňský hotel Eliška ve Velkých Losinách

Lázeňský hotel Eliška ve Velkých Losinách

Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejznámější a nejstarší moravské lázně s dlouholetou tradicí. Historie lázeňství ve Velkých Losinách sahá až do 16. století. Dnešní lázně tak navazují na ty nejlepší tradice s využitím nejmodernějších léčebných postupů a metod.

Termální park – Termály Losiny

Termální park – Termály Losiny

Unikátní spojení relaxace, regenerace, odpočinku a blahodárné termální vody – jedinečný termální park, který v České republice nemá obdoby. Venkovní areál termálního parku nabízí čtyři venkovní bazény a vevnitř naleznete dalších pět. Jako jediný u nás nabízí bazény napuštěné přírodní termální vodou.

Další aktuality