Úvod > Aktuality > Lázeňskou mimosezónu oživí Luhačovická zabijačka
Cokoládové salámy na Luhacovické zabijacce
"> Cokoládové salámy na Luhacovické zabijacce "> Luhacovická zabijacka se odehraje v polovine brezna u prehrady "> Již první rocník prilákal mnoho zájemcu
Gurmánská turistika

Lázeňskou mimosezónu oživí Luhačovická zabijačka

  • Vydáno10. března 2014
Lázeňská sezóna začíná v Luhačovicích už 15. března Luhačovickou zabijačkou. Stejně jako v loňském roce na hrázi přehrady zavoní tradiční zabijačkové dobroty, přidá se dětský program a soutěže o pobyty v hotelech Resortu Luhačovice.
Luhačovická zabijačka u přehradyResort Luhačovice zahajuje sezónu druhým ročníkem Luhačovické zabijačky. Podobně jako v loňském roce návštěvníky čekají tradiční zabijačkové speciality – jitrnice, křupavé škvarky, tlačenka i voňavý gulášek. Tradiční atmosféru doladí cimbálová muzika a řemeslný jarmark, stejně jako vystoupení profesionálního řezníka Jaroslava Nitky.

Ten bude vyprávět o řeznické profesi a předvede také, jak se dělá tradiční moravská zabijačka s jelítky, jitrničkami, tlačenkou i polévkou. Pan Nitka navíc pracuje s původními nástroji, jako je ruční mlýnek nebo mechanická kliková plnička, které se na zabijačkách objevovaly od pradávna.

Oproti minulému ročníku organizátoři chystají více prodejních míst i širší nabídku produktů a výrobků. Kromě zabijačkových specialit bude připraven také originální Luhačovický škvarkový koláč, který kuchaři Resortu Luhačovice pečou podle více než sto let staré luhačovské receptury. A stejně jako k Luhačovicím, tak i k zabijačce neodmyslitelně patří kalíšek Luhačovické bylinné nebo něčeho dobrého od Rudolfa Jelínka z Vizovic.

Vedle stánků s jelítky a tlačenkami se na hrázi Luhačovické přehrady objeví také stánky lokálních výrobců, kteří nabídnou výrobky s místní tradicí, mezi nimi například studenti SOŠ Luhačovice, bylinkářky, košíkáři a další. Návštěvníci tak budou moci nahlédnout pod ruce šikovným řemeslníkům, kteří oživují staré tradice.Ochutnejte některou ze zabijačkových specialit

Aby ani dětem nebyla na zabijačce dlouhá chvíle, čekají na ně zkušení animátoři z agentury GM5, kteří se postarají o doprovodný program. Pro rodiny i děti samotné je připravena interaktivní soutěž, s cílem zapojit všechny příchozí bez rozdílu věku i pohlaví. 

Luhačovická zabijačka, která je druhým ročníkem akce s podtitulem Hodování do sytosti, proběhne 15. 3. 2014 od 10 do 16 hodin na hrázi Luhačovické přehrady. Stejně jako jiné akce Resortu Luhačovice je tu proto, aby přinesla nové zážitky, a zároveň slouží jako místo k setkávání a příjemnému trávení volného času v lázeňských Luhačovicích. 
Wellness & spa hotel Augustiniánský dům Luhačovice

Wellness & spa hotel Augustiniánský dům Luhačovice

V největších moravských lázních, Luhačovicích, najdete čtyřhvězdičkový Wellness & Spa hotel. Poznejte místo prvorepublikové noblesy a elegance, místo, kde pobýval a tvořil Leoš Janáček.

Lázně Luhačovice – nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice – nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně České republiky a nejnavštěvovanější lázně Moravy s více než 300 let trvající lázeňskou tradicí. Luhačovice jsou pravým místem k celoroční relaxaci a aktivnímu odpočinku s pestrými možnostmi kulturního i sportovního vyžití.