Úvod > Aktuality > Květnové parní jízdy odstartují letošní parní sezonu
Květnové parní jízdy odstartují letošní parní sezonu
"> "> ">
Zážitky

Květnové parní jízdy odstartují letošní parní sezonu

  • Vydáno4. května 2016
Jindřichohradecké místní dráhy připravují na každou sobotu v květnu a v červnu speciální předprázdninový parní vlak, který pojede na trati Jindřichův Hradec – Nová Bystřice a zpět. Vlaky jsou taženy některou z parních lokomotiv, pocházejících z let 1898 – 1958. Do každé vlakové soupravy je zařazen bufetový vůz a nejméně jeden krytý nákladní vůz pro přepravu kol. První májová jízda se koná již 7. 5. 2016!

Květnové jízdy zahájí parní sezónu na úzkokolejce z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice v sobotu 7. května. Parní vlaky vás přenesou v čase i prostoru. Za okny historických vagónů se střídá lesní přítmí zvlněné louky, hladiny rybníků i mechem obrůstající bludné balvany. Monotónní drncání přerušené občasným hvizdem parní píšťaly podtrhuje nostalgii cesty. Vlak, vybavený bufetovým vozem, vyráží Jindřichova Hradce vždy v 10.44, do Nové Bystřice přijede ve 13.03, a zpět se vydá v 14.11. Do Jindřichova Hradce se vrátí v 16.05 hodin.

Doporučujeme pro víkendové jízdy rezervovat si místa předem. Cena jízdenky do Nové Bystřice a zpět, stojí 250 Kč, rodinná jízdenka 650 Kč (2 dospělí a 1-3 děti). Děti do 3 let se přepravují zdarma, pro děti od 3 do 15 let platí 50 % sleva jízdného. Rezervaci míst (20 Kč) můžete provést také telefonicky na čísle 384 361 165 v pracovních dnech od 7.00 do 15.00 hodin. V Nové Bystřici si nezapomeňte prohlédnout tematické Regionální úzkokolejné muzeum.

Regionální úzkokolejné muzeum Nová Bystřice

Regionální úzkokolejné muzeum Nová Bystřice

Jindřichohradecké místní dráhy zřídily v železniční stanici Nová Bystřice Regionální muzeum úzkokolejné dráhy. Představuje se zde historie JHMD a drážní dopravy. Nechybí zde ani historické exponáty vážící se k úzkokolejné dopravě.