!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zámek Bučovice láká na květinovou výstavu
Zámek Bučovice láká na květinovou výstavu
"> "> "> "> ">
Památky

Zámek Bučovice láká na květinovou výstavu

Vydáno 2. července 2020
Tak jako v minulých letech i letos se na mnoha zámcích a hradech během sezóny setkáte s krásnou květinovou výzdobou. Jednou z nich je i Květinová výstava v reprezentačních sálech zámku Bučovice. Ke zhlédnutí v zámeckých pokojích bude od 4. do 12. července 2020. Mimořádně bude otevřeno i v pondělí 6. července.
Zámek BučoviceZámek Bučovice zve na letní květinovou výstavu, která se bude konat od 4. do 12. července 2020 v reprezentačních sálech zámku. V sobotu 4. 7. 2020 ve 14.30 proběhnou ukázky aranžování květin v prostorách zámku pod taktovkou studentů Zahradnické fakulty v Lednici. Dějinami aranžování nás bude provázet Slávek Rabušic.

Květiny odjakživa hrály v naší kultuře významnou roli. Prostředí hradů a zámků je přímo stvořené pro květiny, jako kytice jen vložené ve vázách nebo nazdobené ve složitějších květinových aranžmá se pojí s památkami už od nepaměti. Barvy a vůně dodávají šlechtické atmosféře šmrnc a dojem, že na zámku to opravdu žije. Současné trendy akceptují nejen moderní dobu, ale dokáží i staromódní věci či dekorace kombinovat s novými a stylovými.

Mimo květinových aranžmá se můžete těšit také na speciální prohlídky na téma "nebezpečné známosti". Ty se budou konat sice až 25. července, rezervaci však doporučujeme učinit již nyní.
 

Stálé expozice zámku a Moravský aristokrat v labyrintu světa

Zaječí pokojZámek v Bučovicích je unikátní ukázkou renesančního stavitelství u nás. K ojedinělým patří bohatá manýristická výzdoba interiérů a překrásná kašna na nádvoří. Pozoruhodné je také arkádové nádvoří s 90 sloupy, které jsou bohatě vyzdobeny celkem 540 reliéfy, zobrazujícími válečné motivy, erby, fantastická zvířata a bytosti, maskarony a hudební nástroje. Nahlédnout zde můžete také do stálé výstavy o švédském obléhání i obnovené 200 let staré účtárny panství Lichtenštejnů. Unikátem je tzv. Zaječí pokoj, který zdobí ojedinělé motivy převráceného světa. Jsou to výjevy ze světa zajíců, kteří přebrali vládu nad světem po lidech.

Celoročně je také na zámku otevřena expozice Moravský aristokrat v labyrintu světa. Stálá výstava se věnuje světu moravské renesanční aristokracie – světu náboženské tolerance, obezřetné vlády stavů hájících zemská práva a všeobecného kulturního a hospodářského rozkvětu.
Renesanční zámek Bučovice

Renesanční zámek Bučovice

Zámek v Bučovicích je unikátní ukázkou renesančního stavitelství v České republice. K ojedinělým patří bohatá manýristická výzdoba interiérů a kašna na nádvoří. Zámek je unikátní stavbou italské renesance na sever od Alp.

Letní koupaliště v Bučovicích - Sportovní areál v Hájku

Letní koupaliště v Bučovicích - Sportovní areál v Hájku

Jedinečný relaxační areál v překrásném prostředí s výhledem na pískovcové skalky.