Úvod > Aktuality > Zámek Bučovice láká na květinovou výstavu

Zámek Bučovice láká na květinovou výstavu

Vydáno 27. března 2019 Památky
Tak jako v minulých letech i letos se na mnoha zámcích a hradech během sezóny setkáte s krásnou květinovou výzdobou. Jednou z nich je i výstava Růže pro pavího krále v reprezentačních sálech zámku Bučovice. Ke zhlédnutí v zámeckých pokojích bude od 30. března do 7. dubna 2019.
Zámek BučoviceZámek Bučovice zve na jarní květinovou výstavu "Růže pro pavího krále", která se bude konat od 30. března do 7. dubna 2019 v reprezentačních sálech zámku. V sobotu 30. 3. ve 14:30 bude Slávek Rabušic a Denisa Maloňová předvádět v Dlouhém sále aranžování květin a v 16 hodin se můžete zúčastnit komentované prohlídky.

Zaječí pokojVýstavou bude zároveň zahájena nová sezóna, neboť se zámecké interiéry (okruh Reprezentační sály), včetně unikátního Zaječího pokoje, otevřou poprvé po zimě. Přijít sem bude možné denně v době konání výstavy od 10 do 16 hodin, vstupné je 130 korun. V dubnu pak bude otevřeno v rámci běžných prohlídek každý víkend.

Celoročně je také na zámku otevřena expozice Moravský aristokrat v labyrintu světa, a to vždy od úterý do neděle. Stálá výstava, jenž je otevřena i přes zimu, se věnuje světu moravské renesanční aristokracie – světu náboženské tolerance, obezřetné vlády stavů hájících zemská práva a všeobecného kulturního a hospodářského rozkvětu.
Zimní prohlídková trasa na zámku v Bučovicích

Zimní prohlídková trasa na zámku v Bučovicích

Ne všechny památky mají v zimě zavřeno, na zámku v Bučovicích můžete navštívit expozici Moravský aristokrat v labyrintu světa i v tomto zimním období. Nahlédnete zde do života moravských aristokratů, dozvíte se, jak získávali vzdělání, majetek či jakým koníčkům se věnovali.

Renesanční zámek Bučovice

Renesanční zámek Bučovice

Zámek v Bučovicích je unikátní ukázkou renesančního stavitelství v České republice. K ojedinělým patří bohatá manýristická výzdoba interiérů a kašna na nádvoří. Zámek je unikátní stavbou italské renesance na sever od Alp.

Další aktuality