Úvod > Aktuality > Kolem Buchlova po nové naučné stezce
Kolem Buchlova po nové naučné stezce
">
Památky

Kolem Buchlova po nové naučné stezce

  • Vydáno28. června 2011
Od 27. června je otevřena ve Zlínském kraji zbrusu nová lesnická naučná stezka nazvaná „Okolo Buchlova“ s jedenácti informačními tabulemi a lavičkami se stříškami. Stezka vede kolem známého hradu Buchlova u obce Buchlovice, v okrese Uherské Hradiště. Stezku kolem Buchlova chtějí Lesy ČR do budoucna využívat také v rámci lesní pedagogiky, tedy při vzdělávání dětí přímo v lese.
Trasa necelé tři kilometry dlouhé vycházkové trasy nabízí nejen poučení pro návštěvníky lesů, ale i nenáročnou pěší turistiku kolem dvou významných historických objektů: hradu Buchlova a kaple sv. Barbory na vrchu Modla. Oba historické objekty a celá stezka se nacházejí v Chřibech, jedné z nejkrásnějších přírodních oblastí Zlínského kraje. Lesnická naučná stezka kolem Buchlova rovněž navazuje na cyklotrasy Velkomoravské poutní cesty.

Naučná stezka Okolo Buchlova

Naučná stezka Okolo Buchlova

Naučná stezka Okolo Buchlova zavede výletníky kolem známého hradu Buchlova u obce Buchlovice, v okrese Uherské Hradiště, ve Zlínském kraji. Jedenáct informačních tabulí seznámí výletníky s místní lesnickou činností a historií.

Hrad Buchlov – jeden z nejstarších a nejmohutnějších královských hradů

Hrad Buchlov – jeden z nejstarších a nejmohutnějších královských hradů

Asi 3 kilometry severozápadně od Buchlovic stojí na vysokém kopci zdaleka viditelný a majestátný hrad Buchlov. Hrad je ukázkou středověké pevnostní architektury a hradní interiéry dokumentují vývoj bytové kultury od 15. do 19. století.

Další aktuality