Úvod > Aktuality > Klatovské katakomby letos změní expozice
Klatovské katakomby letos změní expozice
"> ">
Památky

Klatovské katakomby letos změní expozice

  • Vydáno14. března 2019
Expozice v klatovských katakombách projdou letos obměnou. Nově zde mimo mumií návštěvníci naleznou expozici věnovanou barokní hudbě nebo trojrozměrnou projekci. Nová expozice by měla být hotová do konce dubna 2019.
Mumie KlatovyExpozice Klatovských katakomb letos dozná řadu změn, bezmála čtyřicítka mumií však na svých místech zůstane, jich se změny nedotknou. První novinkou v expozici klatovských katakomb bude vznik zcela nové stálé výstavy věnované barokní hudbě. Představí skladatele a hudební styl této doby, nástroje, na které se hrálo a návštěvníci tam budou mít možnost pustit si i ukázky barokní hudby.

Další změny se týkají hlavně modernizace multimediálních prvků. Například hned za vstupem je v současnosti velká obrazovka, kde mohou lidé vidět různé filmy a dokumenty o historii Klatov a scénky ze života jezuitů. Právě tuto obrazovku ovšem nahradí velké plátno. Bude kopírovat tvar klenby, čímž se pro diváky jakoby rozpohybuje celá stěna. Další novinkou pak bude jakási trojrozměrná projekce.

Unikátní klatovské katakomby jsou otevřené denně, ve všední den od 11:00 do 16:30, o víkendu od 9:00 do 17:00 hodin. Vstupné stojí 90 korun.
Katakomby Klatovy – tajemství ukryté pod jezuitským kostelem

Katakomby Klatovy – tajemství ukryté pod jezuitským kostelem

V Klatovech najdete raritu evropského charakteru – krypty pod klatovským jezuitským kostelem zasvěceným Neposkvrněnému početí Panny Marie a sv. Ignácovi, dnes známé jako klatovské katakomby. Podle plánů stavitelů se staly pohřebištěm příslušníků jezuitského řádu, šlechty, vojska i měšťanů.