Úvod > Aktuality > Klášterní zahrady v Litomyšli oslaví desáté výročí zpřístupnění
Památky

Klášterní zahrady v Litomyšli oslaví desáté výročí zpřístupnění

  • Vydáno26. srpna 2010
Klášterní zahrady v Litomyšli slaví deset let od doby, kdy byly po rekonstrukci slavnostně zpřístupněny veřejnosti. Kromě kulturního programu se na místo vrátí 90 milionů let stará fosilie ryby, tentokrát už jen v bronzové podobě. Originál je v Národním muzeu v Praze. Prastarou rybu zhotoví z bronzu autor českých mincí Jiří Věneček. Rybu město instaluje na stejné straně schodiště, kde byl původně originál.
Slavnost plánuje město na září a program teprve upřesňuje. Dopředu slibuje ozvěny festivalu Jazz Goes to Town, který se koná v Hradci Králové i promítání starých filmů, které ukážou zahrady v minulosti. Konat se bude vernisáž plakátů či letáků.

Klášterní zahrady se rozkládají na více než 11.000 metrech čtverečních. Zdobí je altán s výhledem na město, květinové záhony a uprostřed bazén se sousoším od Olbrama Zoubka, který jej městu věnoval. Trávníky mohou návštěvníci využít k odpočinku. Relaxační atmosféru podporuje tiše znějící klasická hudba a osvětlení prostoru, které se mění ve dne a v noci.

Více informací:
Prohlídky města Litomyšl s průvodcem

Projděte se s průvodcem městem bohatých dějin a tradic. Dnešní Litomyšl je městem, které si je vědomo svých bohatých dějin a tradic a dokáže z nich čerpat náměty pro další rozvoj.