Úvod > Aktuality > Kdo je zrádce? Nizozemský televizní štáb to zjišťoval v kaolinovém dole Nevřeň
Kultura

Kdo je zrádce? Nizozemský televizní štáb to zjišťoval v kaolinovém dole Nevřeň

  • Vydáno12. března 2021
V naprosto přísném utajení a za velkých bezpečnostních opatření vznikal v létě v kaolinovém dole Nevřeň na severním Plzeňsku jeden z dílů nizozemské reality show Kdo je zrádce? (Wie is de Mol?). Natáčelo se ale i ve Svatošských skalách.
Kaolinový důlVelké utajení provázelo natáčení nizozemské reality show na našem území, kterou filmové štáby prováděly vloni v létě. To, že štáb natáčel na Plzeňsku a Karlovarsku se veřejnost dozvěděla až nyní, kdy se pořad dostal do vysílání. Oproti dnešní situaci panovala v loňském létě poměrně příznivá epidemická situace a natáčení se mohlo za přísných hygienických podmínek uskutečnit.
 
Wie is de mol? je v Nizozemsku velmi populární pořad, kterého se účastní deset známých nizozemských osobností, které během natáčení plní různé typy úkolů. Cílem je mezi soutěžícími rozpoznat toho, kdo hru tajně sabotuje.

Svatošské skályDiváci populární reality show pak rádi natáčecí místa navštěvují. V díle, který se právě dostal do vysílání soutěžící plní poslední dva akční úkoly v lesích Svatošských skal a v kaolinovém dole Nevřeň. Závěr epizody se uskutečnil v hotelu Nové Lázně.
 
Důl v Nevřeni je mezi filmaři velice oblíbený. Odstartovala to pohádka Čertí brko, která se zde rovněž natáčela. Místo bylo dříve pro veřejnost nepřístupné, produkce na vlastní náklady vybudovala vstup do podzemí. Ten je díky tomu od té doby za běžných podmínek veřejnosti přístupný.
Centrum Caolinum Nevřeň – expozice těžby kaolinu

Centrum Caolinum Nevřeň – expozice těžby kaolinu

V Nevřeni na Plzeňsku se nachází kulturní Centrum Caolinum, kde objevíte expozici o unikátní hlubinné těžbě kaolinu, která zde trvala celkem 27 let, a poznáte také geologickou historii regionu.

Svatošské skály u Lokte – zkamenělá svatba

Svatošské skály u Lokte – zkamenělá svatba

V Karlovarském žulovém masívu vznikl působením řeky Ohře chráněný přírodní výtvor Svatošské skály s množstvím skalních pilířů, hranolů a jehlanů.

Kaolinový důl v Nevřeni na Plzeňsku – bývalý hlubinný důl na kaolin

Kaolinový důl v Nevřeni na Plzeňsku – bývalý hlubinný důl na kaolin

V Nevřeni na Plzeňsku se v červnu 2019 otevřel pro návstěvníky bývalý hlubinný důl na kaolin, který znáte z pohádky Čertí brko. Důl má v hloubce několika desítek metrů pod zemí až 1 300 metrů podzemních chodeb, zpřístupněno je asi 700 metrů. Některé chodby jsou až deset metrů široké.

Další aktuality

Přijeďte lyžovat do Bílé stopy na Šumavu

Azurová obloha, jiskřivý vzduch s poletujícími přemrzlými vločkami, dokonale vysoustružená stopa, jemný svistot lyží a všude kolem nádherná ztichlá šumavská krajina. Možná takhle si většina milovníků lyžařské turistiky představuje svoji vysněnou návštěvu zimní Šumavy. Aktuálně je na Šumavě 50 až 80 cm sněhu a velká většina stop se upravuje, o jarních prázdninách několikrát týdně.
Plzeňský kraj | Zimní sporty

Tip na originální svatební den? Pivovar Plzeňský Prazdroj nabízí tematickou zábavu i kompletní gastroservis!

Jsou v životě okamžiky či události, které si zaslouží být ve všech ohledech dokonalé. Bezesporu k nim patří svatba a také předcházející rozlučka se svobodou ženicha i nevěsty. Neriskujte zklamání z nevhodného místa, špatné obsluhy nebo nepovedeného jídla a prožijte svůj velký den v srdci pivovaru Plzeňský Prazdroj.
Plzeňský kraj | Zážitky

Prožijte pohádku plzeňské hotelové noci

Chcete přátele pozvat na návštěvu do Plzně? Dlouho plánujete cestu do západočeské metropole a zatím nebyla příležitost? V pátek a o víkendu 27. až 29. ledna 2023 se opět po roce konají Plzeňské hotelové noci a vy se můžete v osmnácti plzeňských hotelech a penzionech ubytovat za zvýhodněné ceny. Jako bonus se zdarma podíváte do Loosových interiérů, Západočeské galerie v Plzni, Pivovarského muzea, muzea Patton Memorial Pilsen a se slevou na prohlídku plzeňského pivovaru.
Plzeňský kraj | Životní styl

O Americkou zahradu v Chudenicích se společně starají lesníci, ochránci přírody i občané

Americkou zahradu založil v roce 1842 hrabě Evžen Černín jako školku okrasných dřevin pro park u nedalekého zámku Lázeň. S nejucelenější sbírkou severoamerických dřevin na našem území patří k nejvýznamnějším tuzemským památkám svého druhu. Je považovaná za arboristický skvost. Kromě dendrologické výjimečnosti má ale i estetický a krajinotvorný význam. Celoročně přístupnou památkou vede naučná stezka Chudenice a lesní komplex Žďár. Zájem na zachování a rozvoji zahrady má tedy kromě správce pozemku – Lesů ČR a AOPK pečující o ochranu přírody také Městys Chudenice, v jehož katastru se nachází. Americká zahrada s rozhlednou Bolfánek patří ke zdejším nejatraktivnějším turistickým cílům.
Plzeňský kraj | Příroda