Úvod > Aktuality > Karnevalový rej zaplní o víkendu Karlovy Vary
Zážitky

Karnevalový rej zaplní o víkendu Karlovy Vary

  • Vydáno1. června 2018
V centru Karlových Varů se opět po roce uskuteční největší středoevropský karneval za účasti desítek atrakcí a účinkujících z celé České republiky. Tradiční součást kulturního léta v Karlových Varech se letos uskuteční 1. a 2. června s tématem „Československý karneval barev“ u příležitosti oslav 100 let od založení Československa.

karlovy vary průvod karnevalJedná se o největší paradivadelní přehlídku pouličního divadla v České republice, jehož součástí jsou také Romantická noční plavba, Karnevalový svět, Vodní karneval netradičních plavidel, Mattoni hudební festival, před hotelem Thermal v Karlových Varech.

Kdo se karnevalu bude chtít zúčastnit, si může připravit svůj vlastní převlek, natrénovat specifickou chůzi a gesta tak, aby všichni ostatní poznali, o jakou osobnost jde. Odměnou pro něj budou nejen obdivné pohledy přihlížejících, ale i šance stát se králem, či královnou karnevalu a získat tak hodnotnou cenu.
 

Noční kouzlo Karlových Varů na říčce Teplá

Romantická noční plavba je připravena pro všechny zájemce o splutí říčky Teplé už na pátek 1. června 2018. Zájemci si budou moci zapůjčit gumové čluny a vodácké vybavení, na kterém splují trasu z Březové do Karlových Varů a start prvních lodí je naplánován na 22. hodinu od hotelu Green Paradise v Březové. Trasa po říčce Teplé provede účastníky plavby historickým centrem města s cílem před hotelem Thermal.

Registrace a výdej raftů na plavbu začíná v Březové v 18 hodin. Účastníci pojedou na výhradně zapůjčených gumových raftech a kánoích, povinnou výbavou je tradičně čelovka. K tanci i poslechu bude v místě startu hrát kapela Nové struny a připraveno bude také bohaté občerstvení.


Sobotní program: Karnevalový průvod a koncert kapely No Name

Karlovy Vary karneval LegoV sobotu 2. června zahájí hlavní program ve 14 hodin Dětský karnevalový den před hotelem ThermalKarnevalový průvod svou pouť městem zahájí v 16 hodin na třídě T. G. Masaryka. Do průvodu se mohou zapojit všichni zájemci bez omezení, shromaždiště všech účastníků bude od 15 hodin na parkovišti u městské Tržnice. Tradiční trasa povede centrem města ke Grandhotelu Pupp a zpět k hotelu Thermal. Vyhlášení Krále a Královny karnevalu, bude moderovat Jakub Kohák a proběhne před hotelem Thermal od 19 hodin.  

Vyvrcholení letošního 11. ročníku Mattoni Karlovarského karnevalu bude unikátní hudební vystoupení kapely No Name. Nejprve od 19:30 zahrají jako předkapela U mě dobrý, a od 21:00 hodin vystoupí na hlavním podiu skupina No Name v čele s frontmanem Igorem Timkem. Závěr programu obstará karnevalový ohňostroj.

Grandhotel Pupp – komfort, který si zasloužíte!

Grandhotel Pupp – komfort, který si zasloužíte!

Exkluzivní pobyt dle vašich představ v srdci Karlových Varů, v klidném lázeňském městě s unikátní atmosférou v té nejvyšší kvalitě. Každý pokoj si díky unikátní architektuře hotelu zachovává svůj osobitý vzhled. Na recepci Grandhotelu si určitě všimnete unikátních nástěnných hodin.

Hotel Thermal Karlovy Vary

Hotel Thermal Karlovy Vary

Hotel Thermal se nachází v srdci Karlových Varů. Nabízí ubytování na pokojích s krásným výhledem do lázeňského centra a především prvotřídní lázeňskou a wellness péči. V hotelu se každoročně pořádá Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

Další aktuality

Znáte naše geoparky?

Již celkem čtrnáct míst České republiky, kam mohou turisté vyrazit, je vedeno pod názvem "geopark". Jedná se o geologicky cenné území díky nimž nahlédnete do geologických procesů, které tvarovaly Zemi. Jako první obdržely označení geoparku oblasti Český ráj a Egeria na Karlovarsku. Postupně se k nim přidávala další místa jako například Ralsko, Jeseníky, Broumovsko a další. Které to jsou vám prozradíme v našich dnešních tipech.
Karlovarský kraj | Příroda

Dopřejte si na Valentýna lázeňskou romantiku ve dvou

Nevíte čím překvapit a potěšit svojí partnerku nebo partnera na Valentýna? Vyrazte si na víkend či na pár dní do jednoho z nejkrásnějších lázeňských měst u nás: Mariánských Lázní, Karlových Varů nebo Františkových Lázní, a dopřejte si romantické chvíle jen ve dvou při lázeňských wellness procedurách, masážích, relaxačních aroma koupelích a zábalech, v privátní sauně nebo ve vířivce. Večer nic nezkazíte večeří při svíčkách u krbu a ráno ji (nebo jeho) překvapte třeba snídaní rovnou do postele.
Karlovarský kraj | Lázně a wellness

Jarní prázdniny 2023 – Karlovarský kraj

Jarní prázdniny jsou jako stvořené ke společným zážitkům a relaxaci v Karlovarském kraji. Vezměte děti a užijte si dostatek sněhu na svazích i běžkařských tratích, postavte si parádního sněhuláka a s úsměvy objevujte vše nové.
Karlovarský kraj | Zážitky

Karlovarský kraj: lázeňství, léčivé prameny, sklo, porcelán a Becherovka

Světově proslulý region lázeňství a přírodních léčivých vod, skla a porcelánu: to je Karlovarský kraj. Vydejte se za lázeňskými a řemeslnými tradicemi na západ České republiky a užijte si lázeňská města a jejich romantickou atmosféru, léčivé procedury, kulturní zážitky i výlety za okouzlující přírodou.
Karlovarský kraj | Lázně a wellness