Úvod > Aktuality > K vánocům patří sladkosti: vypravte se za nimi do Pardubic
Na zámku v Pardubicích najdete výstavu s názvem Kavárny a cukrárny
"> Na zámku v Pardubicích najdete výstavu s názvem Kavárny a cukrárny "> Kouzlo sveta cukráren a kaváren z prelomu 20. a 30. let "> Pardubice jsou mestem perníku
Památky

K vánocům patří sladkosti: vypravte se za nimi do Pardubic

  • Vydáno23. prosince 2012
"Na zámku v Pardubicích najdete výstavu s názvem Kavárny a cukrárny, fenomén společenského života. Uvidíte předměty spjaté se světem cukráren a kaváren z přelomu 20. a 30. let 20. století. Můžete také nahlédnout do tajemství cukrářské výroby, což vám umožní dioráma prvorepublikové cukrářské dílny. Na výstavě lze vidět například cukrářské stroje nebo velkou kolekci mlýnků na kávu a dobového porcelánu. Mnoho vystavených exponátů má přímou vazbu na historii kavárenského a cukrárenského prostředí v Pardubicích. Zajímavostí je také model třípatrové budovy čokoládovny se všemi maketami strojů a zařízení. "
Zámek Pardubice – perla města perníku

Zámek Pardubice – perla města perníku

Zámek Pardubice najdete v samém srdci města za mohutnými obrannými valy. Ty jsou samy o sobě výletním cílem – v jejich bujné zeleni najdete kromě odpočinkových zón nejrůznější zámeckou zvěř – pávy, kozy i veverky. Ujít si nenechte zámeckou hlásku, ze které je za dobrého počasí krásný výhled.

Další aktuality

6.10.
2022
Velká pardubická se pojede už v neděli

Velká pardubická se pojede už v neděli

Pardubický kraj | Letní sporty
28.9.
2022
Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Pardubický kraj | Gurmánská turistika