Úvod > Aktuality > Jizerská 50 – zkuste ji pěšky nebo na kole
Jizerské hory bez snehu
"> Jizerské hory bez snehu "> Vzpomínka na zasneženou Jizerskou 50 "> Jizerská 50 bez snehu
Zimní sporty

Jizerská 50 – zkuste ji pěšky nebo na kole

  • Vydáno9. ledna 2014
Běžecký závod Jizerská 50 byl z důvodu nepřízně počasí zrušen. To však neznamená, že oblíbená trasa zůstane o víkendu prázdná.
Jizerská 50 letos na běžkách neproběhneLetošní sněhové podmínky v Bedřichově a na celé trase Jizerské 50 mají k optimu daleko, ale pořadatelský výbor se nechal inspirovat svými finskými kolegy, kteří v roce 1988 museli absolvovat závod bez lyží, a ve spolupráci s ČKNW – Českým klubem Nordic Walking,  připravil operativně účastníkům a divákům náhradní program. V Bedřichově na stadionu v neděli 12.1.2014 od 8 do 10 hodin proběhne prezentace této nové progresivní sportovní aktivity. Od 10 hodin zájemci vyběhnou na krátkou trasu pro praktické vyzkoušení pod vedením zkušených instruktorů z řad členů ČKNW. 

Po skončení pietního aktu, který proběhne v neděli 12. ledna v 9 hodin, vyrazí část závodníků na trať Jizerské 50, a to buď pěšky, na běžkách nebo na kole. Doporučená trasa povede přes Šámalku, Jizerku, Smědavu a Hřebínek. V cíli na bedřichovském stadionu bude oceněn každý, kdo dorazí se startovním číslem. Dostane pamětní diplom. Na stadionu v Bedřichově budou k zapůjčení hole na Nordic Walking, k dispozici bude také stánek Horské služby, prodej upomínkových předmětů Jizerské 50 a ČEZ energy zóna. 

V sobotu proběhne na libereckém náměstí Dr. E. Beneše plánovaný ČEZ SkiFest s koncertem kapely MIG 21, který podpoří Skupina ČEZ i přes zrušení 47. ročníku Jizerské 50. Koncert začne 11. ledna v 19 hodin.
Jizerská magistrála – ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála – ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice. Chráněná krajinná oblast nabízí mimořádný zážitek rekreačním i závodním běžkařům, kteří si mohou vybrat z několika základních tras. K nejkrásnějším patří okolí Kristiánova, Bedřichova, Nové Louky a Jizerky.

Lyžařský závod Jizerská 50

10.2.
12.2.
Lyžařský závod Jizerská 50

Jednu z nejvýznamnějších sportovních událostí v České republice čeká už 56. ročník. ČEZ Datum konání bylo opět stanoveno na druhý víkend v únoru, akce se bude konat konkrétně 10.-12. 2. 2023.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl