!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Jizerskou 50 straší deštivé počasí a výrazná obleva

Jizerskou 50 straší deštivé počasí a výrazná obleva

Vydáno 3. února 2020 Zimní sporty
Aktuální obleva a déšť v Jizerských horách komplikují sněhové podmínky na tratích Jizerské 50. I proto nyní pořadatelé pracují s variantou kratších okruhů, na kterých by se odjely kompletně všechny víkendové závody. Ty by se měly konat od 7. do 9. února 2020. Organizátoři se ale stále nevzdávají ani možnosti delšího okruhu nebo dokonce celé padesátky. Vše nyní závisí na vývoji počasí.
Jizerská 50Situace není dobrá, vysoké teploty a déšť ničí zásoby přírodního i technického sněhu. Organizátoři Jizerské 50 se ale nevzdávají! Denně na tratích pracují desítky lidí, dělají, co mohou, aby se 53. ročník uskutečnil. Letos je to přesně 50 let od tragické výpravy Expedice Peru 1970, kluků, kteří stáli u vzniku tradice tohoto závodu. I kvůli jejich památce chtějí organizátoři udělat vše, co je v jejich silách, aby vzpomínku na ně uctili při závodě, který tak milovali.

Jizerská 50Podle aktuální situace s přihlédnutím na další předpověď počasí se organizátoři rozhodli připravit závodníkům kratší okruhy. Ty se organizačně nejvíce dotknou účastníků od druhé vlny hlavního závodu. V pondělí všem přihlášeným na 50km závod bude zaslán email s rezervací bloku, ve kterém vyrazí na trať. Bloků bude celkem jedenáct, startovat začnou od pátečního večera a zařadí se do programu mezi ostatní závody. Poslední blok je v plánu v neděli v podvečer. Každý si bude moci vybrat čas, který mu nejvíce vyhovuje. Na kratší okruhy vyrazí i účastníci všech ostatních závodů vč. elitní a první vlny padesátky, ti ale budou mít čas startu předem určený a bude přibližně v původně plánovaném termínu. I tito závodníci obdrží email s podrobnými informacemi. Není tedy potřeba psát na infolinku, účastníci by měli počkat na tento email s důležitými informacemi.
 

Pořadatelé se stále nevzdávají, od úterý do čtvrtka by mělo sněžit

Závodníci obdrží příští rok slevuPořadatelé se stále nevzdávají ani komfortnějších delších okruhů nebo dokonce zpřístupnění celé 50km trasy. Vše je závislé na počtu dešťových srážek a také množství sněžení, které má do Jizerek přijít v úterý. Vývoj počasí budeme i nadále pečlivě sledovat. Finální stanovisko padne do čtvrteční 17. hodiny. Pokud by se podařilo připravit celou padesátku, závody by se jely v plném rozsahu a rezervace bloků by byla zrušena.

Podle předpovědi počasí by mělo dnes (podnělí) v Bedřichově pršet s teplotami do 5°C, poté by se mělo ochladit na 0 až -4°C a do čtvrtka by mělo sněžit. Od pátku do neděle by mělo být oblačno a teploty by neměly překročit 3°C.
 

Jizerská 50 a Expedice Peru

Jizerská 50Jizerská 50 je lyžařský běžecký závod, který patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v České republice. Od čtvrtého ročníku nese Jizerská padesátka podtitul Memoriál Expedice Peru 1970 na počest patnácti zemřelých horolezců, kteří se několik měsíců předtím zúčastnili třetího ročníku tehdy začínajícího závodu. V Peru se chystali pokořit nejvyšší horu peruánských And, avšak výprava skončila pod kamennou lavinou na úpatí Huascaránu.
Jizerská magistrála - ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála - ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice. Chráněná krajinná oblast nabízí mimořádný zážitek rekreačním i závodním běžkařům, kteří si mohou vybrat z několika základních tras. K nejkrásnějším patří okolí Kristiánova, Bedřichova, Nové Louky a Jizerky.

Po stopách Jizerské 50 na běžkách

Po stopách Jizerské 50 na běžkách

Zkrácenou verzi slavného závodu zvládnou i rekreační běžkaři. Projedete se krásnou přírodou Jizerských hor a prověříte svou fyzickou kondici. Cestou projedete okolo Šámalovy chaty, Knajpy, Smědavy nebo vyhlídky Krásná Máří.

Další aktuality

5.3.
2020
Na Jizerské magistrále se stále lyžuje

Na Jizerské magistrále se stále lyžuje

Českolipsko a Jizerské hory | Zimní sporty
15.2.
2020
Vydejte se na zasněžený výlet do Jizerských hor a Dolnoslezského vojvodství

Vydejte se na zasněžený výlet do Jizerských hor a Dolnoslezského vojvodství

Českolipsko a Jizerské hory | Zimní sporty
13.2.
2020
Ve Smržovce se projedete na skvělé přírodní sáňkařské dráze

Ve Smržovce se projedete na skvělé přírodní sáňkařské dráze

Českolipsko a Jizerské hory | Zimní sporty
6.2.
2020
Legendární Jizerská 50 se pojede už tento víkend

Legendární Jizerská 50 se pojede už tento víkend

Českolipsko a Jizerské hory | Zimní sporty