Úvod > Aktuality > Stezka korunami stromů se o prázdninách opět rozzáří i v noci
Již pouze dve srpnová úterý bude Stezka korunami stromu prístupná v noci
"> Již pouze dve srpnová úterý bude Stezka korunami stromu prístupná v noci "> Celá Stezka korunami stromu je nasvícená a zvlášte vyhlídková vež zárí do tmy úchvatnými barvami "> Poslední prázdninové úterý celou koncertní sezónu na Stezce korunami stromu uzavre Klarinetový soubor z Prachatic
Zážitky

Stezka korunami stromů se o prázdninách opět rozzáří i v noci

  • Vydáno6. července 2017
Obdobně jako předešlé roky, i letos čeká letní návštěvníky Stezky korunami stromů na Lipně příjemné zpestření. Každé červencové a srpnové úterý si mohou užít prodlouženou otevírací dobu, a to až do 23 hodin. Těšit se mohou nejenom na speciální noční osvětlení Stezky, které vykouzlí jedinečnou atmosféru, ale také koncerty hned několika kapel napříč různými hudebními žánry. Prodloužený provoz má i lanová dráha – poslední jízda je ve 23:30 hod.

Stezka korunami stromů Lipno  uceluje nabídku sportovních, výchovných a zábavných aktivit na Lipně. Aby byl zážitek ještě mocnější, připravili organizátoři na celé léto sérii koncertů, které dotvářejí již tak romantickou atmosféru.

Během prázdninové prodloužené otevírací doby (až do 23 hodin) si navíc můžete vychutnat každé úterý jeden z připravovaných koncertů. V průběhu léta zazní na Stezce postupně jazz, swing, blues, ale i klasická hudba nebo rhythm & blues. Koncerty začínají vždy ve 20 hodin a jsou v ceně vstupného. Nejbližší termín koncertu je 11.7.2017, kdy představí své písníčky českobudějovická kapela Banjaluka. Její členové jsou zároveň herci budějovického Malého divadla. Těšit se můžete na směs crossoveru a folku. Výrazný je akordeon zpěvačky Lucie Škodové nebo banjo Petra Hubíka. Banjaluka hraje své vlastní autorské písně.

StezkaSoučástí Stezky jsou naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Nejen pro malé návštěvníky, ale i pro ty, kteří zůstali stále mladí, a neopustila je chuť po dobrodružství, jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky. Jsou umístěny ve výšce 24 metrů.

Zažijte romantické chvíle při noční procházce nad korunami stromů. Atmosféru dotváří speciální světla, která během večera mění až 16 milionů barev. Osvícenou Stezku si můžete užít každé úterý v červenci a v srpnu do 23 hod.

Na Stezku se lze večer dostat buď klasicky lanovou dráhou z hlavního parkoviště, která má také prodlouženou otevírací dobu nebo po vyznačené turistické cestě.

Stezka je specifická i svou celoroční otevírací dobou, která umožňuje vracejícím se návštěvníkům jedinečný zážitek a možnost srovnání okolní krajiny v průběhu celého roku. Atrakce je unikátní nejen svou vyhlídkou, ale i kompletní bezbariérovostí pro dětské kočárky, ale i pro vozíčkáře.

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Lipno Card – karta hosta

Lipno Card – karta hosta

Lipno.card − je to věrnostní karta plná výhod a tipů, která odemkne váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč. Aktivní je až po jejím přiřazení k registraci na webových stránkách projektu.