Úvod > Aktuality > Jičín představí Obrazárnu barokních mistrů
obraz_Škréta.JPG
"> obraz_Škréta.JPG
Zážitky

Jičín představí Obrazárnu barokních mistrů

  • Vydáno18. července 2011
Ve středu 20. července Jičínské muzeum exkluzivně zpřístupní vzácný obraz barokního malíře Karla Škréty „Zvěstování Panně Marii“, jehož objevení před několika měsíci překvapilo odborníky i laickou veřejnost.
Instalace vzácného barokního obrazu bude veřejnosti představena v 17 hodin v Regionálním muzeu a galerii v Jičíně. Dříve nedoceněné plátno z kostela sv. Ignáce v Jičíně se po restaurování, potvrzení autorství Karla Škréty a vystavení na rozsáhlé pražské výstavě slavnostně vrací zpět do Jičína.

Obraz je umístěn v Regionálním muzeu a galerii v Jičíně v sále, který byl speciálně upraven pro vystavení unikátního díla. Škrétovo plátno bude přístupné v době provozu muzea, tj. v červenci a srpnu denně od 9 do 18 hodin, od září denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin. Ačkoli je obraz součástí prohlídky celého muzea, mohou si zájemci koupit vstupenku pouze k návštěvě této jedné místnosti. Kromě Škrétova Zvěstování Panně Marii je zde k vidění i rozsáhlý jezdecký portrét Albrechta z Valdštejna od barokního malíře Jana Jiřího Majora, který v Jičíně žil, a cyklus obrazů od Majorova žáka Ignáce Viktorína Raaba. V muzeu tak vznikla nová Obrazárna barokních mistrů.

Regionální muzeum a galerie Jičín – Muzeum hry

Regionální muzeum a galerie Jičín – Muzeum hry

V prostorách Valdštejnova paláce na náměstí v Jičíně je skryto Regionální muzeum a galerie, vyhledávané návštěvníky zejména díky jeho interaktivní expozici – Muzeu hry.