Úvod > Aktuality > Ježíškovy trhy, cesta i pošta na Božím Daru lákají především rodiny s dětmi

Ježíškovy trhy, cesta i pošta na Božím Daru lákají především rodiny s dětmi

Vydáno 7. prosince 2019 Zážitky
Městečko Boží Dar je vyhlášeno Ježíškovým městečkem. Působí zde Ježíškova pošta a mají tu i Ježíškovu cestu., která má dva okruhy. Vydjete se na stezku, určenou především dětem, ale i dospěláci se určitě rádi projdou cestou plnou pohádkových postav! Malý okruh, určený těm nejmenším dětem, je dlouhý 5 600 m, velký okruh měří 12 900 m, je tedy pro zdatné turisty. Opět po roce se 7. prosince od 10 do 17 hodin sejdou krušnohorští řemeslníci a umělci na tradičních Ježíškových trzích.
Na Ježíškových trzích v Božím Daru v sobotu 7. prosince 2019 jsou pro nejmenší jsou připraveny výtvarné dílničky a mnohem více. Z Božího Daru je každý dárek originál, proto si ani vy nenechte ujít tento jedinečný zážitek.

Na  Ježíškovy cesty se vychází z Infocentra, dostanete instrukce a Ježíškův zápisníček, kam si děti zapisují odpovědi na otázky, které najdou v každé zastávce, jichž je celkem 13 a každá z nich je věnována jedné postavičce z Ježíškova světa. Zároveň se u nich nachází atrakce, na kterých se děti pobaví nebo odpočinou. Za splnění úkolů dostanou děti v Infocentru, kam se po výletě vrátí, drobné dárky. V zimním období je pro pěší vyhrazen pouze malý okruh Ježíškovy cesty, velký okruh lze absolvovat pouze na běžkách.
Božídarské rašeliniště s naučnou stezkou

Božídarské rašeliniště s naučnou stezkou

Chráněná lokalita Božídarská rašeliniště je opět otevřena turistům, zájemci se přes ně mohou projít díky naučné stezce. Navíc naučná stezka je přístupná i pro vozíčkáře a maminky s kočárky.

Ježíškova cesta na Božím Daru

Ježíškova cesta na Božím Daru

Boží Dar je nejvýše položeným městem střední Evropy. Je znám vánoční Ježíškovou poštou a mají tu i Ježíškovu cestu se dvěma okruhy.

Na lyže s Lukášem Bauerem

Na lyže s Lukášem Bauerem

Boží Dar není jen město pod nejvyšší horou Krušných hor Klínovcem, ale s nadmořskou výškou 1 028 m také nejvýše položené město v České republice. A aby těch nej- nebylo málo, mají tu ještě něco výjimečného: v Božím Daru totiž žije Lukáš Bauer, nejlepší český reprezentant v běhu na lyžích.

Další aktuality

10.7.
2020
Pojeďte na výlet do Kyselky - zaveze vás tam prádzninový speciál

Pojeďte na výlet do Kyselky - zaveze vás tam prádzninový speciál

Západočeské lázně | Lázně a wellness
5.7.
2020
Známé i neznámé vyhlídky na Ohři

Známé i neznámé vyhlídky na Ohři

Západočeské lázně | Příroda