Úvod > Aktuality > O Mechová jezírka na Rejvízu se strhne bitva
O Mechová jezírka na Rejvízu se strhne bitva
"> "> "> ">
Příroda

O Mechová jezírka na Rejvízu se strhne bitva

  • Vydáno22. května 2017
V osadě Rejvíz v Jeseníkách se na 27. května chystá již 14. ročník symbolického zahájení turistické sezony! Společná rejvízská akce pro děti i dospělé je doplněná speciální nabídkou a doprovodnými akcemi v místních restauracích.
Mechové jezírkoV sobotu 27. května, zve na zahájení turistické sezóny Rejvíz, nejvýše položená obec v Jeseníkách.

Tradiční zahájení turistické sezony na Rejvízu od roku 2004 pořádá Spolek pro rozvoj Rejvízu společně s místními ubytovateli, restauratéry a obyvateli Rejvízu vždy koncem  května.

Letošní sezona pro Mechová jezírka.začne 27. května na Farmě Orlí Vrch. Společná akce pro děti i dospělé s celodenním programem a historickým jarmarkem začíná v 11.00 hodin.

Ke skutečným jezírkům, skrytým hluboko v rozsáhlém rašeliništi, vás dovede 3 km dlouhá naučná stezka; její závěrečná část vede po dřevěném chodníčku, chránícím tuto národní přírodní rezervaci před poškozením. Tuto cestu slavnostně otevře dřevěným klíčem tradičně pastýř Gill. Samozřejmě jste zváni také na místní speciality.

Na Rejvízu se nachází řada přírodních skvostů. Národní přírodní rezervace Rejvíz je největším moravským rašeliništěm o rozloze 396.63 ha. Rejvíz je vesnickou památkovou zónou – s ohledem na dochovanou dřevěnou lidovou architekturou převážně 19. století, nenarušenou nevhodnými dostavbami, typickou pro Jesenicko – roubený dům se svisle bedněným štítem a vyřezávanými barevnými šambránami kolem oken.

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě zde najdete stovky dobře značených tras jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč je navštívit i v zimě.

Rašeliniště na Rejvízu

Rašeliniště na Rejvízu

Revíz, označovaný znalci jako nejkouzelnější lokalita v Jeseníkách, je ideálním místem pro klidnou dovolenou. Horská osada je vhodná pro cykloturistiku, turistiku, běžky, procházky a houbaření.

Naučná stezka Rejvíz k Velkému mechovému jezírku

Naučná stezka Rejvíz k Velkému mechovému jezírku

Naučná stezka Rejvíz se nachází ve stejnojmenné národní přírodní rezervaci rozprostírající se v severovýchodní části Hrubého Jeseníku. Stezka v délce cca 3 km vede do středu největšího moravského rašeliniště k Velkému mechovému jezírku.