Úvod > Aktuality > Jedenáctikilogramová kniha o umění patří k českým rekordům
Jedenáctikilogramová kniha o umění patří k českým rekordům
">
Zážitky

Jedenáctikilogramová kniha o umění patří k českým rekordům

  • Vydáno16. prosince 2011
Mezi české rekordy se zařadila 11 kilogramů vážící kniha Ars sacra o křesťanském umění, která byla 15.12.2011 pokřtěna v Pelhřimovském Muzeu rekkordů a kuriozit. Jedná se totiž o nejtěžší knihu, která se kdy v České republice dostala do běžného prodeje.
Kniha mapující dějiny křesťanského umění dosahuje hmotnosti 11 kilogramů i s přebalem. Vlastní kniha váží 9,95 kilogramu. Ars Sacra shrnuje dějiny křesťanského umění evropského a amerického světa od počátků po současnost. Na osmi stech stránkách najdete přes tisíc barevných fotografií.

Raritou této obří publikace o rozměrech 438 mm x 288 mm jsou i dvě dvacetimilimetrové zlaté záložky a dva rozkládací oltářové panely uvnitř. Pro knihu byl dokonce vybrán i speciální způsob výroby papíru, díky němuž na něm nejsou vidět otisky prstů. Za unikátní knihou stojí 5 let usilovné práce a příprav, 100 cest za fotografiemi, 150 000 najetých kilometrů.


Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší … To vše jsou přívlastky, s nimiž se v expozici Muzea rekordů a kuriozit setkáte na každém kroku. Muzeum mapuje unikátní výkony českých i světových rekordmanů.