Úvod > Aktuality > Vyzkoušejte si speciální simulátor lokomotivy a počítejte „padající hvězdy“ v iQlandii v Liberci
Je tma ohroženým jevem? Zjistíte to v iQlandii
"> Je tma ohroženým jevem? Zjistíte to v iQlandii "> Proc není videt ve mestech Mlécná dráha? "> Obrí moderní vedecko-zábavní centrum iQlandie odhaluje malým i velkým návštevníkum radu tajemství
Zážitky

Vyzkoušejte si speciální simulátor lokomotivy a počítejte „padající hvězdy“ v iQlandii v Liberci

  • Vydáno8. srpna 2016
Pozor, nastupovat, jedem! Jste vy nebo vaše děti fandové vlaků? Pokud ano, zbystřete! V liberecké iQLANDII si nově můžete vyzkoušet povolání strojvedoucího, a to doslova. Tým science centra naistaloval do autentické kabiny lokomotivy 735 přezdívané „Brejlovec“, kterou najdete v prostorách venkovního Vodního světa, speciální simulátor. Díky němu se z každého návštěvníka stane na pár minut opravdový mašinfíra.
Nebe a hvězdyPalubní deska s pákami a tlačítky simuluje skutečné vybavení stanoviště strojvedoucího a vy na obrazovce před sebou pomocí speciálního softwaru sledujete svoji jízdu po zvolené vlakové trati, která reaguje na ovládací prvky v kabině.

Děti i dospělí si zkusí jízdu vlakem vpřed a vzad, brždění, zrychlování, rozsvěcení i zhasínání světel či troubení klaksonem. Simulátor nabízí zejména vybrané tratě na Moravě a namodelovat si lze cestu přes den, v noci i za jakéhokoliv počasí. Vedle „Brejlovce“ čeká na návštěvníky iQlandie dalších čtyři sta interaktivních exponátů včetně bohatého doprovodného programu.

Obří moderní vědecko-zábavní centrum iQlandie odhaluje malým i velkým návštěvníkům řadu tajemství. Ve 3D planetáriu se vypravíte do vesmíru, do budoucnosti zavítáte společně s humanoidním robotem nebo v expozici věnované nanotechnologiím. Interaktivní exponáty vám přiblíží zákonitosti fyziky, chemie i techniky a řadu zajímavostí se dozvíte také o astronomii nebo čtyřech živlech – vodě, zemi, vzduchu a ohni.

Akční science show, badatelské aktivity nebo i workshop „Věda v kuchyni“ rozhodně nenechá nikoho chladným.

Z pátku 12. srpna na sobotu 13. srpna nezůstávejte doma. Teple se oblečte, lapněte karimatku se spacákem a vydejte se někam, kde je co největší tma a co nejlepší výhled na oblohu. Právě během této noci totiž bude vrcholit aktivita meteorického roje Perseid. To znamená, že na nočním nebi budeme moci ve zvýšené míře pozorovat meteory, lidově řečeno „padající hvězdy“.
Kriminálka iQlandia vyšetřuje – detektivní hra

Kriminálka iQlandia vyšetřuje – detektivní hra

Vžijte se do role ostříleného kriminalisty a vyzkoušejte si napínavou detektivní hru Kriminálka v libereckém science centru.

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

Unikátní vědecko-zábavní centrum s planetáriem. Čeká zde na vás 11 expozic, včetně letošní novinky MatematikUm, přes 400 interaktivních exponátů i planetárium s rozlišením 4K! V ceně vstupenky do expozic je i oblíbená science show a populární badatelské aktivity.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl