Úvod > Aktuality > Jablonecké muzeum poprvé vystavuje sbírky Jablonexu
Jablonecké muzeum poprvé vystavuje sbírky Jablonexu
">
Zážitky

Jablonecké muzeum poprvé vystavuje sbírky Jablonexu

  • Vydáno22. listopadu 2012
Brože, jehlice a ozdobné špendlíky s vánočními a zimními motivy vystavuje jablonecké muzeum skla a bižuterie. Většina z tisíce exponátů pochází z historické sbírky, kterou muzeum nedávno získalo od firem Jablonex a Bižuterie. Muzeum je ukazuje poprvé
Výstava nazvaná Vánoce na klopě je průřezem vývoje bižuterie s vánoční a zimní tématikou od roku 1900 až po současnost. Uvidíte například bižuterně zpracovaný betlém z kotlíkové řetězoviny nebo pohyblivou brož Santa Clause na padáku z první republikynebo i brož ve tvaru Hello Kitty z doby, kdy to byl u nás ještě neznámý pojem. Kromě tradičních motivů sněhových vloček, ozdobených stromečků, vánočních postaviček nebo andělíčků jsou vystavené i brože s různými zimními radovánkami a sporty či veselými příhodami na sněhu.
 
Na výstavě prezentuje šest firem svoji aktuální produkci a kolekci vánočních a zimních broží vytvořili speciálně pro tuto výstavu i studenti jablonecké uměleckoprůmyslové školy.

Některé brože si můžete i zakoupit. Součástí výstavy budou v prosinci i tři výtvarné kurzy, na nichž si účastníci pod vedením lektorů sami vyrobí brož se zimní či vánoční tematikou.

Výstava v muzeu potrvá do 13. ledna.

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí, plaket a vánočních ozdob ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků ve skleněném krystalu. Vydejte se za třpytivou krásou!

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl