Úvod > Aktuality > Indonéská džungle v Zoo Praha je opět otevřena
Indonéská džungle v Zoo Praha je opět otevřena
"> "> "> "> Indonéská džungle v Zoo Praha je opet otevrena "> Do prarské Zoo zajde ráda i Tereza Kostková "> Údolí slonu se otevre 30. brezna
Příroda

Indonéská džungle v Zoo Praha je opět otevřena

  • Vydáno15. března 2022
V rámci rozvolňování protipandemických opatření otevřela Zoo Praha po řadě měsíců oblíbený pavilon Indonéská džungle. Návštěvníci tak budou moci znovu obdivovat varany komodské, makaky vepří, orangutany sumaterské a další zástupce fauny jihovýchodní Asie.
Skupina orangutanů sumaterských v pražské zoo nyní čítá čtyři členy. Kromě Kawiho a jeho rodičů Mawar a Pagyho, zde žije i jeho starší nevlastní sestra Diri. Nejlépe mohou návštěvníci pozorovat skupinu kolem deváté hodiny dopoledne a třetí hodiny odpoledne, kdy dostávají potravu v podobě nejrůznější zeleniny, ovoce, větví a sušenek pro listožravce.

Myslím, že mnozí uvítají zejména možnost vidět nyní již šestnáctiměsíčního orangutaního samečka Kawiho. Troufám si tvrdit, že je to dnes asi nejroztomilejší obyvatel Zoo Praha,“ láká k návštěvě ředitel Miroslav Bobek. „Současně však návštěvníky prosím, aby v Indonéské džungli měli nasazené respirátory a respektovali pokyny našich zaměstnanců. Neradi bychom, aby se zejména orangutani nakazili covidem.“
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.