Úvod > Aktuality > Hvězdami folkového festivalu Toulavej bude Jaroslav Wykrent, Lokálka a další
Hvězdami folkového festivalu Toulavej bude Jaroslav Wykrent, Lokálka a další
">
Kultura

Hvězdami folkového festivalu Toulavej bude Jaroslav Wykrent, Lokálka a další

  • Vydáno20. července 2017
Pátý ročník folkového festivalu Toulavej se na nádvoří zámku v Holešově koná v sobotu 22. července. Hvězdami letošního ročníku bude Jaroslav Wykrent, Lokálka, Vojta Kiďák Tomáško a další.
KiďákToulavej je v produkčním plánu městského kulturního střediska už tradice. Kromě kvalitní hudby nabízí jedinečnou atmosféru opraveného zámeckého nádvoří, která se s hudbou krásně snoubí.

Festival začíná ve 14:00 hodin a na podiu se budou postupně střídat kapely. Začíná Adam Kubát a Pavel Křivák z brněnského dua Groovey, které se inspirovalo Simonem a Garfunkelem, ale v repertoáru má i vlastní tvorbu. Následuje pardubická folková skupina Marien a poté vokálně instrumentální seskupení z Bohumína Sluníčko, které v Holešově koncertovalo již na prvním ročníku festivalu v roce 2013. Program pokračuje vystoupením brněnské tramp-folkové formace Přístav, kterou vystřídá několikanásobný vítěz Porty Vojta Kiďák Tomáško. Festival zakončí Jaroslav Wykrent a Lokálka, kteří se v krátké historii festivalu už v Holešově také objevili.

Vstupenky na V. folkový festival Toulavej v Holešově můžete zakoupit v Informační centru Holešov a nebo přes jeho webový portál holesov.info a také v Zelenáčově šopě ve Zlíně.
Zámek v Holešově s hvězdárnou

Zámek v Holešově s hvězdárnou

Přijďte navštívit překrásný barokní zámek Holešov. Budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si překrásné zrekonstruované i nezrekonstruované historické prostory zámku. Uvidíte také zámeckou hvězdárnu, ve které vás uvítá hvězdář v barokním kostýmu jako průvodce, je zde také studovna.