Úvod > Aktuality > Husobraní a Cider festival provoní Smíchovskou náplavku
Husobraní a Cider festival provoní Smíchovskou náplavku
"> ">
Gurmánská turistika

Husobraní a Cider festival provoní Smíchovskou náplavku

  • Vydáno11. října 2019
Na Smíchovské náplavce se bude v sobotu 12. října hodovat! Hlavními aktérkami budou vynikající husy a kromě piva poteče proudem i cider. Těšit se můžete na tradiční i moderně pojaté recepty z husího masa, prodej husích specialit, jako jsou husí játra, husí sádlo, husí paštika nebo foie gras.
HusaHusobraní a Cider Festival se uskuteční v sobotu 12. 10. 2019 na Smíchovské náplavce. Péci se bude více jak 1000 hus a čepovat na 15 druhů cideru. Ochutnáte nejen klasickou pečenou husu, ale také husí játra, husu konfitovanou, uzenou, BBQ husu, husí burger, roládu, paštiku, kaldoun, lokše maštěné husím sádlem a další.

Konejšivou atmosféru vydatných podzimních večerů navíc doplní živá hudba. Husobraní se bude konat od od 10:00 do 18:00 hodin.
Ten, kdo je zvyklý mastnotu zapíjet pivem, si bude moci vybrat z několika druhů piv od malých pivovarů. Nebude chybět ani ukázka výroby a prodej moštu, stánky s jablky, štrůdly, koláči, zavařeninami, medem, houbami a vším, co nabízí podzimní zahrádky a sady. Vstupné je 50 Kč, děti do 12let a držitelé průkazu ZTP zdarma. Váš psí doprovod je zván také, jen nezapomeňte na vodítko a náhubek.
Smíchovská náplavka

Smíchovská náplavka

Smíchovská náplavka je místo na levém břehu Vltavy, které je dějištěm nejrůznějších společenských nebo sportovních akcí. Nachází se nedaleko ulice Hořejší nábřeží, mezi Železničním a Palackého mostem. Po celý rok zde probíhají společenské a sportovní události.

Pražský přívoz P5 Císařská louka – Výtoň

Pražský přívoz P5 Císařská louka – Výtoň

Sezonní přívoz spojuje severní cíp ostrova Císařská louka s Výtoní. Využijte aktraktivní spojení přes řeku Vltavu a udělejte si pěkný výlet. V roce 2022 je přívoz v provozu od 26. března do 31. října.